1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIBRIS SORUNU KANSERLEŞTİ'
KIBRIS SORUNU KANSERLEŞTİ

'KIBRIS SORUNU KANSERLEŞTİ'

Kıbrıslı Rum Lider Dimitris Hristofyas RMMO’da düzenlenen yeni yıl balosunda Kıbrıs sorununun kanserleştiğini söyledi, Rum siyasilere, Türkiye’ye ve KKTC’ye çattı. Fileleftheros “Hristofyas’tan Saldırgan Giriş... Siyasilere Ç

A+A-

 


Kıbrıslı Rum Lider Dimitris Hristofyas RMMO’da düzenlenen yeni yıl balosunda Kıbrıs sorununun kanserleştiğini söyledi, Rum siyasilere, Türkiye’ye ve KKTC’ye çattı.
Fileleftheros “Hristofyas’tan Saldırgan Giriş... Siyasilere Çattı, Kıbrıs Sorununda da Türkiye’yi Eleştirdi” başlıklı haberinde Hristofyas’ın “en iyi savunma saldırıdır” yöntemini kullanarak yeni yıla; Rum siyasi liderliğini yurt dışındaki çabalara “zarar vermekle” suçladığını, Türkiye’nin Kıbrıs sorununda izlediği politika konusunda da sert konuştuğunu yazdı.
Habere göre Hristofyas konuşmasında; “Kıbrıs sorunundaki gelişmeler, Güney Kıbrıs’ın AB dönem başkanlığı ve Türkiye’nin “tehditleri” nedeniyle başkanlık seçimlerine yönelik seçim öncesi çatışmalara girilmemesi gerektiğini söyledi. Demokratik bir ülke olduğunu ve isteyen herkesin istediği zaman başkanlık yarışına başlayabileceğini söyleyen Hristofyas “ancak ana mesele; bu yarışın milli çıkarlara hizmet edip etmediğidir” vurgusunu yaptı.

“İKNA ETMEYE ÇALIŞTIĞIMIZ YABANCILAR İÇ CEPHEDEKİ BÖLÜNMÜŞLÜĞÜMÜZDEN SÖZ EDİYOR”

“Dışa mümkün olduğunca birlik mesajı vermeye çalışılması gerektiğine” işaret eden Hristofyas iç cephede izlenmekte olan eleştiri politikasının sınırlar içerisinde kalmadığına vurgu yaptı. Hristofyas “Yurtdışında konuşurken, davamızın iyiliği ve Kıbrıs sorununun kısa zamanda çözülmesi gereği ve iyi niyetli olduğumuz konusunda ikna etmeye çalışırken muhataplarımız kuşku belirtiyor ve iç cephedeki siyasi bölünmüşlükten söz ediyor. Bu tehlike tellallığı değil, bilakis gerçektir” dedi.
Hristofyas’ın Kıbrıs sorununa ilişkin sözlerinin özellikle sert olduğuna dikkat çeken gazete “Kıbrıs sorununun kanserleştiğini belirtti” ifadesini kullandı ve Hristofyas’ın “Bütün dünya bu Türkiye’nin son zamanlarda gerek kendi iç işlerinde gerek bölgede önemli başarılar kaydettiğine inandığı bir zamanda kendini beğenmiş ve olguları doğu yöntemiyle değerlendiren bir hasımla uğraşıyoruz” dediğini yazdı.


 

 

 

 

 

Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler