1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kıbrıs Rum başkanlık yapısında değişikliklere gidiliyor
Kıbrıs Rum başkanlık yapısında değişikliklere gidiliyor

Kıbrıs Rum başkanlık yapısında değişikliklere gidiliyor

Anastasiadis’in Başkanlığın reorganizasyonuna ilişkin öneri ve düşünceleri incelediği, ilgili açıklamaları ise Noel yortusu sonrasında yapacağı kaydedildi

A+A-

 

Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in Başkanlığın reorganizasyonuna ilişkin öneri ve düşünceleri incelediği, ilgili açıklamaları ise Noel yortusu sonrasında yapacağı kaydedildi.
Kıbrıs Rum basınından Alithia gazetesi “Başkanlık’ta Değişiklik” başlıklı manşet haberinde, değişikliklerin, “devlet belleğini” teşkil edecek daimi personel ile Anastasiadis’in, hükümet programının hayata geçirilmesine katkı sağlayacak yakın çalışma arkadaşlarını içerdiğini yazdı.

Gazete, Başkanlık birimlerinin, genel müdürün sorumluluğu altına girmesinin, genel müdürlüğün ise Kıbrıs Rum Başkanlık Müsteşarlığı bünyesinde hizmet vermesinin de önerilen değişiklikler arasında bulunduğunu belirtti.

Habere göre, değişiklikler kapsamında, Kıbrıs Rum Başkanlık Diplomatik Bürosu ve İletişim Bürosu’nun da geliştirilmesi planlanıyor.

Gazete, personel konularının dışında, Başkanlığın bütçesini belirleyerek, denetleyecek ekonomi grubu ile başkana hukuki danışmanlık yapacak bir hukuk bürosunun da oluşturulacağını yazdı.

Politis gazetesi ise “İki Bakan İstifa Etmeye Hazır” başlıklı yorumsal haberinde, Rum Bakanlar Kurulu’nun iki üyesinin Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in arzuladığı kabine değişikliğinin ileriye götürülmesi amacıyla istifa etmeye hazır olduğunu yazdı.

Gazete bu iki bakanın ismine yer vermedi.

(TAK)

Bu haber toplam 940 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler