1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIBRIS RAPORU' 19 NİSAN'DA DEĞERLENDİRİLECEK
KIBRIS RAPORU 19 NİSANDA DEĞERLENDİRİLECEK

'KIBRIS RAPORU' 19 NİSAN'DA DEĞERLENDİRİLECEK

Downer, Kıbrıs müzakereleriyle ilgili raporu 19 Nisan’da bir araya geleceği BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile değerlendireceklerini söyledi

A+A-

 

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, Kıbrıs müzakereleriyle ilgili raporu 19 Nisan’da bir araya geleceği BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile değerlendireceklerini söyledi.

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Downer, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile gerçekleştirdiği yaklaşık 1 saatlik görüşmeden çıkışta yaptığı açıklamada, iyi bir toplantı yaptıklarını ve süreçte ne aşamada olunduğunu değerlendirme fırsatı bulduklarını söyledi.

Müzakerelerle ilgili hazırladığı rapora da değinen Downer, 19 Nisan’da bir araya geleceği genel sekreter ile raporu görüşüp, bundan sonra yapılacaklar üzerinde çalışacaklarını belirtti.

Downer, Brüksel’deki temaslarına ilişkin soruyu yanıtında, İngiltere Başbakanı, Türkiye, Yunanistan ve İsveç Dışişleri bakanlarıyla AB’nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle ile olumlu görüşmeler yaptığını ve BM’nin sürece katkısına destek verdiklerini söyledi.

Bu haber toplam 540 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler