1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIBRIS MESELLERİ' ÇOCUKLARA TANITILDI
KIBRIS MESELLERİ ÇOCUKLARA TANITILDI

'KIBRIS MESELLERİ' ÇOCUKLARA TANITILDI

Alsancak İlkokulu’nda düzenlenen masal şöleninde, Nurperi Özgener’in “Küçüklere Büyüklere Nenelerden Dedelerden Kıbrıs Meselleri” adlı kitabı tanıtıldı

A+A-

 

 

Alsancak İlkokulu’nda düzenlenen masal şöleninde, Nurperi Özgener’in “Küçüklere Büyüklere Nenelerden Dedelerden Kıbrıs Meselleri” adlı kitabı tanıtıldı.

 

Lefkoşa Folklor Derneği (Folk - Der) yayınlarından ilk cildi bu yıl Mayıs ayında yayımlanan kitabıyla ilgili söyleşiye katılan ve kitabını öğrencilere imzalayan Özgener, çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmak ve Kıbrıs Türk masallarını çocuklara tanıtmayı amaçladığını söyledi.

 

Özgener, çocukların masalları unutmaması dileğinde bulunarak, “Kitap okuma alışkanlığını kazanan her çocuğun kişisel gelişimi olumlu yönde gelişecek, derslerinde çok daha başarılı olacaklar” dedi.

 

Çocukların, kitap okumak için rehber öğretmenlerini iyi dinlemelerini ve bol bol, çeşit çeşit kitaplar okumalarını öğütleyen Nurperi Özgener, çocukların okul kütüphanelerinden de yararlanarak kitap sevgisiyle büyümelerini diledi.

 

Alsancak İlkokulu emekli müdürü Türkay Öyken de, “Küçüklere Büyüklere Nenelerden Dedelerden Kıbrıs Meselleri” kitabından birkaç masalı okudu. Masal şöleninde çocuklar da kendi bildikleri masalları anlatarak zenginlik kattı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 999 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler