1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS KÜLTÜRÜ TAŞKENT'TE YAŞATILACAK
KIBRIS KÜLTÜRÜ TAŞKENTTE YAŞATILACAK

KIBRIS KÜLTÜRÜ TAŞKENT'TE YAŞATILACAK

II. Taşkent Kültür Festivali 1-2 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

A+A-II. Taşkent Kültür Festivali 1-2 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Dikmen Belediyesi himayesinde Aşağı Taşkent ve Yukarı Taşkent muhtarlarının işbirliğiyle “Kıbrıs Kültürünü Taşkent’te Yaşayalım, Yaşatalım” sloganıyla organize edilen Festival, 1 Eylül Cumartesi günü saat 17:00’da Şehitler Anıtı’nda saygı duruşu yapılıp, kortej yürüyüşü ile festival alanına gidilmesiyle başlayacak.

Festival Komitesi Başkanı Şenay Aşandır’ın verdiği bilgiye göre, kortej yürüyüşünün ardından festival alanında, halk dansları gösterileri, illüzyonist gösterisi, ip cambazı, ve Rhytm of Cyprus konseri yer alacak.

2 Eylül Pazar günü ise sabah saat 07:00’da Festival alanında SOS Gençlik evi izcileri ve katılımcılarla doğa yürüyüşü yapılacak. Yürüyüşün ardından Taşkent piknik alanında katılımcılara köy kahvaltısı sunulacak. Daha sonra Festival alanında devam edecek etkinliklerde büyükler ve küçükler için yarışmalar, palyanço, yüz boyama aktiviteleri yapılacak.

Festival saat 20.00’de halk dansları gösterisi, piyango çekilişi ve ardından Ayhan Başkal konseri ile son bulacak.

Festival süresince Kıbrıs’a ait antik eşya sergisi açılacak, kurulacak stantlarda Kıbrıs’a özgü yiyecekler satışa sunulacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 539 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler