1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIBRIS KONUSUNDA TÜRKİYE'NİN SABRI AZALDI'
KIBRIS KONUSUNDA TÜRKİYENİN SABRI AZALDI

'KIBRIS KONUSUNDA TÜRKİYE'NİN SABRI AZALDI'

AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, Wall Street Journal gazetesine verdiği demeçte, Türkiye'nin Kıbrıs konusuna diplomatik bir çözüm istediğini belirtti

A+A-

 

Türkiye AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kıbrıs konusunda Türkiye'nin sabrının azaldığını ve soruna bulunacak bir çözüm için uluslararası toplumun Kıbrıslı Rumlara baskıyı artırması gerektiğini söyledi.
AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, Wall Street Journal gazetesine verdiği demeçte, Türkiye'nin Kıbrıs konusuna diplomatik bir çözüm istediğini belirtti.
Laurence Norman ve Alessandro Torello imzalı 9 Mart tarihli habere göre Bağış, Türkiye'nin sabrının azaldığını ve Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunacaksa uluslararası toplumun Kıbrıslı Rumlara baskıyı artırması gerektiğini kaydetti.
Adada iki taraf arasında bir anlaşma konusunda ilerleme sağlanamadığı ifade edilen haberde, Kıbrıs Rum kesiminin, Temmuz ayında AB Dönem Başkanlığı’nı devraldığı zaman, Kıbrıs'ta bir çözüme ulaşılamamış olması durumunda, Türkiye'nin Kıbrıs Rumlarının doğrudan ilgili olduğu hiçbir diyalogda yer almayacağını açıkladığı belirtildi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 617 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler