1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Kıbrıs Kanser Okulu” 7 Şubat’ta...
“Kıbrıs Kanser Okulu” 7 Şubat’ta...

“Kıbrıs Kanser Okulu” 7 Şubat’ta...

Kanserden korunma, erken teşhis ve ileri tedavi yöntemleri hakkında bilinmesi gerekenlerin ele alınacağı toplantıya birçok uzman doktor katılacak

A+A-

 

Kanser hastalığı, nedenleri, korunma yolları, erken tanı ve tedavi yöntemleri gibi kanserle ilgili pek çok konunun ele alınacağı “Kıbrıs Kanser Okulu” etkinliği, 7 Şubat’ta yapılıyor.

“Kanserden korunma, erken teşhis ve ileri tedavi yöntemleri” hakkında bilinmesi gerekenlerin ele alınacağı toplantı, Memorial Sağlık Grubu ve Kuzey Kıbrıs Türk İngiliz Derneği işbirliğiyle düzenlenecek.

Memorial Sağlık Grubu Antalya Onkoloji Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan’ın açıklamasına göre, Girne Karakum’da Grand Pasha Hotel’de 10.30-17.00 saatleri arasında yer alacak “Kıbrıs Kanser Okulu”nda gün boyu uzman doktorlarca çeşitli konular irdelenecek.

Özdoğan, şimdiye dek pek çok yerde düzenledikleri “Kanser Okulu” projeleriyle binlerce bireyi kanserden korunma, erken teşhis, ileri tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirdiklerini kaydederek, “Şimdi daha sağlıklı, kanserden korkmayan nesillerin yetişmesine katkı sağlayan bu okullardan birini Kıbrıs’ta yapıyor olmak bize büyük bir gurur ve onur veriyor. Hepinizi 7 Şubat tarihinde aramızda görmek istiyoruz” dedi.

(tak)

Bu haber toplam 1201 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler