1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS İÇİN HATAY MODELİ
KIBRIS İÇİN HATAY MODELİ

KIBRIS İÇİN HATAY MODELİ

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, beraberindeki heyet ile Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan bazı petrol dolum tesislerinde incelemelerde bulundu. Bakan Çavuşoğlu, İskenderum Kaymakamı ve Belediye Başkanı’ndan Petrol Dolu

A+A-

 

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, beraberindeki heyet ile Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan bazı petrol dolum tesislerinde incelemelerde bulundu. Bakan Çavuşoğlu, İskenderum Kaymakamı ve Belediye Başkanı’ndan Petrol Dolum tesislerinin bölgedeki yaşam üzerindeki etkileri hakkında bilgi aldı.

 

İskenderun Genç Isadamlari Derneginin davetlisi olarak haftasonunu Hatay’da geçiren Bakan Çavuşoğlu, KKTC’de yapılması düşünülen petrol dolum tesisinin nasıl bir çerçevede olabileceğine ışık tutacak, model olabileceği düşüncesiyle yetkili ağızlardan bilgi almak için haftasonunda böylesi bir program içinde yer aldığını söyledi.

 

Özellikle çevresel faktörler açısından etkilerini yerinde incelemek için İskenderun’a gittiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, petrol dolum tesislerinin yoğun olduğu bölgelerde de gözlemlerde bulundu. İncelemeleri sırasında bölge sakinleri ve petrol dolum tesisinde çalışan görevli personelden bilgi alan Çavuşoğlu,deniz kenarında bulunan Petrol Dolum tesislerinin hemen yanından sahile inerek çevrede tahribat olup-olmadığını gözlemledi.

 

Bakan Çavuşoğlu’na Hatay’daki temasları sırasında KKTC Hataylılar Derneği Başkanı Bertan Zaroğlu’da eşlik etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1197 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler