1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘KIBRIS HAVAYOLLARI’ ÖZELLEŞTİRİLİYOR
‘KIBRIS HAVAYOLLARI’ ÖZELLEŞTİRİLİYOR

‘KIBRIS HAVAYOLLARI’ ÖZELLEŞTİRİLİYOR

Rum basını; "Kıbrıs Havayolları"nda bir dönemin sonuna gelindiğini ve Rum Hükümeti tarafından, havayolu şirketinin özelleştirilmesi kararının alındığını bildirdi

A+A-Güney’de günlük yayınlanan Politis, manşet haberinde “Kıbrıs Havayolları”nda bir dönemin sonuna gelindiğini ve Rum Hükümeti tarafından, havayolu şirketinin özelleştirilmesi kararının alındığını bildirdi.
Haberde, Kıbrıslı  Rum Maliye Bakanı Kikis Kazamias’ın, önceki gün, havayolu şirketinin özel kişilere satılacağını açıkladığı kaydedilirken, yazdan bu yana havayolu şirketi için 3 yabancı şirketin teklif sunduğu da anımsatıldı.
Diğer yandan Güney Kıbrıs’ın notunu geçtiğimiz günlerde düşüren uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından Fitch’in, önceki gün de, bu kez de 3 Rum bankasının notunu düşürdüğü bildirildi.
Politis gazetesi, Fitch’in “Kıbrıs Bankası”, “Hellenic Bank” ve “Marfin” bankalarının “BB+” olan notunu “BBB-”ye indirdiğini yazdı.

OCAK AYI ENFLASYON ORANI YÜZDE 3,1

Gazete, bir diğer haberinde ise Güney Kıbrıs’ta Ocak ayı enflasyon oranının yüzde 3,1 olarak tespit edildiğini yazdı.
Haberde, Güney Kıbrıs’taki indirimlerin bile enflasyonu düşürmeye yetmediği ifade edildi.

FAİZDE AVRUPA REKORU KIRDILAR

Bu arada, Fileleftheros gazetesinde yer alan bir haberde de, Rumların Avrupa genelinde faiz rekoru kırdığı ifade edildi.
Gazete, Rumların en çok faiz ödeyen Avrupa ülkeleri arasında ilk sırayı aldığını ve kredi faizlerinin diğer ülkelere göre daha yüksek, mevduat faizlerinin ise diğer ülkelere göre daha düşük

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1038 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler