1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS GENÇLİK HAREKETİNDE YENİ BİR SAYFA AÇILDI
KIBRIS GENÇLİK HAREKETİNDE YENİ BİR SAYFA AÇILDI

KIBRIS GENÇLİK HAREKETİNDE YENİ BİR SAYFA AÇILDI

Youth Power’in gençlik örgütlerine dönük yeni programı “Küçük Hibe İnsiyatifi ” etkinlikle tanıtıldı

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs gençliğini yakınlaştırmayı amaçlayan ve bunun için bir dizi proje, program ve etkinliğe destek veren “Youth Power (Gençliğin Gücü): Geleceğimizi Şekillendirelim Ağı”, 2012 yılına yeni imaj ve yeni hibe destek programıyla girdi.

“Küçük Hibe İnsiyatifi “ olarak adlandırılan ve gençlere yönelik iki toplumlu, yeni yaratıcı düşünceler ve buna bağlı projelerin desteklenmesini amaçlayan programın tanıtım lansmanı dün akşam ara bölgedeki Dayanışma Evi’nde yapıldı.

Örgütsel ve kişisel bazda yoğun katılımla gerçekleşen tanıtım etkinliğinde proje yöneticisi Seziş Thompson ve proje yönetici yardımcısı Katherine Antoniou görsel destekli konuşmalarında yeni program hedeflerini anlattılar.  

Kıbrıs’taki gençlik hareketlerinde yeni ve heyecan verici bir döneme girildiğini anlatan Seziş Thompson amaçlarının “aktif, güçlü boyun eğmeyen vatandaşlardan oluşan, sürdürülebilir, çok kültürlü barış içerisinde bir Kıbrıs inşa etmek” olduğunu vurguladı.

Katherina Antoniou da gençlere barış içinde daha güzel bir gelecek için hayallerini gerçekleştirebilecekleri yeni bir fırsat yaratıldığına işaret ederek, gösterilen yoğun ilgi ve heyecan için katılımcılara ve örgüt temsilcilerine teşekkür etti. Lansman kokteyl parti ve müzisyen Hüseyin Altan ve Erkan Erzurumlu canlı performansıyla devam etti.

Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum 12 örgütün oluşturduğu bir ağ olan Youth Power, çok kültürlülüğün benimsendiği, barış içinde sürdürülebilir bir Kıbrıs yaratılmasında gençlerin daha aktif rol üstlenmesine yardımcı olmayı hedefliyor. UNDP ve USAID destekli Youth Power ağı 2009 yılından bu yana faaliyet yürütüyor. Ağ için daha fazla bilgi www.youthpowercyprus.org den alınabilir.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler