1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIBRIS DİYE BİR ÜLKE YOK' AÇIKLAMASINA TEPKİ
KIBRIS DİYE BİR ÜLKE YOK AÇIKLAMASINA TEPKİ

'KIBRIS DİYE BİR ÜLKE YOK' AÇIKLAMASINA TEPKİ

KTÖS, bugün Türkiye Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ın, Almanya’da Kıbrıs ile ilgili yaptığı açıklamalarına tepki gösterdi.

A+A-

KTÖS, bugün Türkiye Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ın,  Almanya’da Kıbrıs ile ilgili yaptığı açıklamalarına tepki gösterdi.

 

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elçil imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

 

 

 

“Kendini padişah yerine koyarak, yeni Osmanlıcılık anlayışına göre ortadoğuda savaş çığırtkanlığı yapan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan Almanya’ya yaptığı bir ziyarette “Kıbrıs” diye bir ülke yoktur” açıklaması yapmıştır.

         Altına Türkiye Cumhuriyeti adına imza konan uluslararası antlaşmaları ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne karşı sorumluluklarını unutan Sn. Recep Tayyip Erdoğan bu açıklaması ile Kıbrıs konusundaki gerçek düşüncelerini ortaya koymuştur. Sn. Erdoğan 1974 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğünü korumak ve bozulan anayasal düzenini tekrardan tesis etmek için kendine verilen sorumluluğu unutmuş görünmektedir. Her fırsatta Kıbrıs ve Kıbrıs’ta yaşayan tüm insanlara hakaret etmeyi bir alışkanlık haline getiren T.C yetkililerine sorulması gereken soru şu olması gerekiyor:

         Eğer Kıbrıs yoksa bizim ülkemizde ne işiniz var?

-      Olmayan bir ülkeye niye nüfus taşımaya ve adamızı ikiye bölmeye devam ediyorsunuz?

-      Olmayan bir ülkenin spor takımları ile neden resmi spor karşılaşmaları yapıyorsunuz?

-      Olmayan bir ülkenin topraklarını ve kamusal alanlarını neden yandaşlarınıza peşkeş çekiyorsunuz?

-      Olmayan bir ülkenin insanlarına neden “besleme” diyebiliyorsunuz?

-      Hepsinden önemlisi olmayan bir ülkede garantörlüğü bahane ederek “Kıbrıs’ta ahdi haklarımızdan ve çıkarlarınızdan bahsediyorsunuz.

 

Bilesiniz ki, bir ülkenin dostluğu üzerinde yaşayan insanların dostluğu ile ölçülür. Savaş kışkırtmacılığı yaparak ve Kıbrıslılar’ı aşağılayarak, barış yapamazsınız. Adamızın kuzeyini kolonize etmek için uğraş verirken, “Kıbrıs diye bir ülke yok” demek, yalanın en büyük günah sayıldığı İslam dinine mensup birinin ağzına yakışmıyor”.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 849 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler