1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS depremin merkezinde
KIBRIS depremin merkezinde

KIBRIS depremin merkezinde

“Doğu Akdeniz’de büyük deprem bekliyoruz, Kıbrıslılar dikkatli olun” BÜYÜK DEPREM OLABİLİR… Türkiye Jeofizik Mühendisleri Odası (JMO) Doğu Akdeniz Bölgesi için büyük deprem uyarısında bulundu. KIBRISLILAR DA DİKKATLİ O

A+A-

“Doğu Akdeniz’de büyük deprem bekliyoruz,

Kıbrıslılar dikkatli olun”

 

 

BÜYÜK DEPREM OLABİLİR… Türkiye Jeofizik Mühendisleri Odası (JMO) Doğu Akdeniz Bölgesi için büyük deprem uyarısında bulundu.

 

 KIBRISLILAR DA DİKKATLİ OLSUN… YENİDÜZEN’e konuşan Baki Kıbrıs’ın da bekleyen büyük deprem bölgesi içinde olduğuna işaret ederek Hatay merkezli bir büyük depremin Kıbrıs’ı da etkileyeceğini belirtti. Baki, dünya tarihinin en yıkıcı depremlerinin yaşandığı, yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği, birkaç kez yerle bir olan Hatay ve Kozan için çok büyük bir tehlike olduğuna dikkat çekerek “Kıbrıslı yöneticilerimiz, devlet yetkililerimiz de dikkatli olsunlar, tehlike kapımızda” dedi.

 

Toros Dağları yükseldi


Melih Baki, “
Afrika Kıtası, Arap levhası ve Anadolu plakasının çarpışma merkezi Doğu Akdeniz

Bölgesi’dir. Büyük depremler, Türkiye’de buralardan başlar. Büyük felaket olmadan önlem alınmalı" dedi. Afrika Kıtası’nın yılda 2.5 cm hareket ettiğini, buna bağlı olarak, Toros Dağları’nın yılda 2 cm yükseldiğini kaydeden Baki, bu hareketlenme nedeniyle sismik olarak Kozan bölgesinin çok çalkantılı, Hatay’ın ise durgun olduğunu anlattı.Detaylar, Mert Özdağ'ın YENİDÜZEN'deki  haberinde yer aldı.

Bu haber toplam 3682 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler