1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS CUMHURİYETİ PASAPORTU'NA YASAK!
KIBRIS CUMHURİYETİ PASAPORTUNA YASAK!

KIBRIS CUMHURİYETİ PASAPORTU'NA YASAK!

Bakanlar Kurulu, 9 Nisan 2012 tarihinde toplanarak devlet katkısı ile yurt dışına çıkacak olan kamu görevlilerinin seyahat özgürlüğünü kısıtlayan yeni bir karar aldı. 9 Nisan 2012 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile yurt dışına ziyarette bulunacak ve/veya

A+A-

 

 

 

Bakanlar Kurulu, devlet katkısıyla yurt dışına çıkacak olan kamu görevlilerine pasaport engeli koydu...

 

 

Bakanlar Kurulu, 9 Nisan 2012 tarihinde toplanarak devlet katkısı ile yurt dışına çıkacak olan kamu görevlilerinin seyahat özgürlüğünü kısıtlayan yeni bir karar aldı. 9 Nisan 2012 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile yurt dışına ziyarette bulunacak ve/veya burs, kurs, seminer gibi toplantılara, sosyal kültürel ve sportif etkinliklerine katılmak için yurt dışına gidecek olan tüm kamu görevlilerinin, üst kademe yöneticilerinin ve Bakanlar Kurulu kararı ile katkı sağlanarak yurt dışına gidecek olan diğer kişilerin söz konusu ziyaretlerine KKTC veya TC Pasaportu dışında herhangi bir pasaport ile seyahat etmeye yasak getirildi.

 

"EMİRE" UYMAYANLAR DESTEK ALAMAYACAK...

Bakanlar Kurulu'nun 9 Nisan 2012 tarihli KKTC veya TC Pasaportu dışında herhangi bir pasaport ile seyahat edilemez" kararına uyulmaması ve tespit edilmesi halinde karara uymayan kişiler yine Bakanlar Kurulu kararı ile verilecek olan "yurt dışı desteğinin" kapsamı dışında bırakılacak.

 

 

 

Bu haber toplam 1852 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler