1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS ANTALYA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
KIBRIS ANTALYADA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

KIBRIS ANTALYA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Başbakan İrsen Küçük, eşi Gülin Küçük ile birlikte, Antalya’da Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (YÖRSİAD) onuruna verdiği yemeğe katıldı. Başbakan Küçük yemekte, “KKTC’de Yatırım Fırsatları” konulu bir de konuşma yapt

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, eşi Gülin Küçük ile birlikte, Antalya’da Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (YÖRSİAD) onuruna verdiği yemeğe katıldı. Başbakan Küçük yemekte, “KKTC’de Yatırım Fırsatları” konulu bir de konuşma yaptı.

Küçük, KKTC’nin Türkiye ile birlikte yaşatılacağını vurgulayarak, TC hükümetine KKTC’ye verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sundu.

“TÜRKİYE’DEN İŞ ADAMLARINI KKTC’DE GÖRMEK İSTİYORUZ”

Türkiye’nin KKTC’ye her türlü imkanı verdiğini kaydeden Küçük, Türkiye’den iş adamlarını KKTC’de görmek istediklerini ve istihdam yaratacak yatırımlar beklediklerini ifade eden Başbakan Küçük, ekonomide alınan tedbirlerle bütçede olumlu gelişmeler sağladıklarını, özel sektörün önünü açmak için çalıştıklarını bu çerçevede özelleştirme çalışmalarının da sürdüğünü dile getirdi.

Küçük, Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın Pazartesi günü Meclis Genel Kurulu’nun gündemine geleceğini, bu yasa ile özelleştirme konusundaki yasal noksanlığın telafi edileceğini belirterek, K-Pet’i özelleştirdiklerini ve yerli iş adamlarının ihaleyi kazandığını, yakında da Ercan Havalimanının özelleştirileceğini söyledi.

Küçük, en kısa zamanda Ercan’ı ihaleye çıkarak özelleştireceklerini ve 8 körüklü 5 milyon yolcu kapasiteli 2 pistli modern ve çağdaş bir yapıya kavuşturacaklarını vurgulayarak, bu konuda bir yıldır Türkiye Başbakanlığı ile çalıştıklarını, şartnameleri oluşturduklarını, bu kapsamda Türkiye’den gelecek yatırımcılardan KKTC’li iş adamları ile ortaklık aranacağını kaydetti.

Yerli iş adamlarının büyük ihaleleri tek başına almasının zor olduğunu, bu yüzden Türkiye’den iş adamlarıyla ortaklık yaparak ihaleyi alabileceğini, ayrıca Türkiye’den iş adamlarının deneyimini kullanarak kendisini geliştirebileceğini anlatan Küçük, bu yönde KKTC’de yatırımlara bilgi yönünde destek veren YAGA’dan da yararlanılabileceğini aktardı.

Anavatan ile KKTC’nin kopmaz ikili olduğunu anımsatan Başbakan İrsen Küçük, bu bağdan büyük gurur duyduklarını kaydetti.

ÜNVERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de, gecede yaptığı konuşmada, KKTC’nin çok şanslı bir ülke olduğunu çünkü yanında dünyada dev adımlarla yürüyen ve gelişen bir Anavatanı bulunduğunu vurguladı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler