1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS-ANKARA KUMAR HATTI
KIBRIS-ANKARA KUMAR HATTI

KIBRIS-ANKARA KUMAR HATTI

Türkiye’de günlük yayın yapan birçok gazete, Türkiye’de ortaya çıkarılan kumar çetelerinin Kuzey Kıbrıs ayağı ile ilgili çeşitli görüşler ortaya koydu. Türkiye’de ortaya çıkarılan kumar çetelerinin üyelerinin, Kıbrıs'taki kumar partileri

A+A-

 

 

 

Türkiye’de günlük yayın yapan birçok gazete, Türkiye’de ortaya çıkarılan kumar çetelerinin Kuzey Kıbrıs ayağı ile ilgili çeşitli görüşler ortaya koydu. Türkiye’de ortaya çıkarılan kumar çetelerinin üyelerinin, Kıbrıs'taki kumar partileri için 'Çekilişimiz var' ya da 'Çiğ köfte partisi var' şifresini kullandığı ortaya çıkarken, “Kürt Ahmet” lakaplı Ahmet Turgut'un KKTC'de cezaevinde bulunan oğlu İdris Melih Turgut'un da çeteyi telefonla yönlendirerek zengin aile çocuklarının kumar için Kıbrıs'a götürülmesini sağladığı tespit edildi. Konu ile ilgili AKŞAM Gazetesi’nin haberinde şu ifadeler yer aldı:

“Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, geçen cuma 60 adrese eşzamanlı baskın düzenlemiş, 'Kürt Ahmet' lakaplı Ahmet Turgut, eski DYP Milletvekili Sedak Bucak'ın yeğeni Fatih Bucak ile Avukat Tarkan Toper'in de aralarında bulunduğu 41 kişiyi gözaltına almıştı. Aralarında iki polisin de bulunduğu zanlılar, haksız ekonomik çıkar sağlamak için suç örgütü kurmak, kumar oynanması için yer ve imkân sağlamak gibi suçlardan dün adliyeye sevk edildi. Çetenin, çeşitli dernekler adına Ankara'nın lüks semtlerinde açılan lokalleri kumarhaneye dünüştüğü belirlendi. Ahmet Turgut'un KKTC'de cezaevinde bulunan oğlu İdris Melih Turgut'un da çeteyi telefonla yönlendirerek zengin aile çocuklarının kumar için Kıbrıs'a götürülmesini sağladığı tespit edildi. Çete üyelerinin, Kıbrıs'taki kumar partileri için 'Çekilişimiz var' ya da 'Çiğ köfte partisi var' şifresini kullandığı ortaya çıktı.

.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2104 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler