1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIBRIS 2030'
KIBRIS 2030

'KIBRIS 2030'

Uluslararası Barış Günü’nde “2030 Yılında Kıbrıs’ta 9 Haberleri” gösterildi. Kıbrıs’taki iki Ticaret Odası’nın projesinde, çözüm sonrası Kıbrıs’ın geleceği canlandırıldı. Hazırlanan kısa film ile Kıbrıs’

A+A-

 

 

Uluslararası Barış Günü’nde “2030 Yılında Kıbrıs’ta 9 Haberleri” gösterildi.  Kıbrıs’taki iki Ticaret Odası’nın projesinde, çözüm sonrası Kıbrıs’ın geleceği canlandırıldı.

 

Hazırlanan kısa film ile Kıbrıs’ın fiziksel ve psikolojik bariyerler olmadan nasıl bir ada olacağına işaret çekilmesinin hedeflendiği vurgulanan açıklamalarda, filmde işlenen konuların ve film ile ortaya konan durumun bir çözüm ile olasılık dâhilinde olacağı vurgulandı, Kıbrıs’ta ekonomik birleşme ve bağımsızlığın adadaki her iki toplumun ortak faydasına olacağı dile getirildi.

 

“Haberler”de Kıbrıs’ın Cumhurbaşkanı bir kadın olurken, ortak havayolu şirketi “Cyprus Jet” Avrupalı turistleri Kıbrıs-Türkiye-Yunanistan’a taşıyan yeni bir “tur paketi” hazırladı. Kıbrıslı Türk ve Rum çocuklar “ara bölge” yerine kurulan “Barış Parkı”na birlikte fidan dikti, İki toplumlu bir şirketin ürettiği zeytinyağı dünya markası oldu, Oslo’da ödül aldı.  Avrupa Ticaret Forumu’nun toplantısı Girne’de yapıldı. Futbol takımlarımız birlikte dünyaya açıldı ve bir sporcumuz Arsenal’a transfer oldu.    

 

Kısa film tanıtımını http://www.youtube.com/watch?v=W7MsEhTnIRg adresinden izleyebilirsiniz.

             

 

 

 

 

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler