1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIBRIS 2030'
KIBRIS 2030

'KIBRIS 2030'

Kıbrıs’ın 2030 yılında nasıl olacağının ele alındığı "2030 Yılında Kıbrıs’ta 9 Haberleri"isimli kısa filmin galası yapılıyor

A+A-

 

 

Kıbrıs’ın 2030 yılında nasıl olacağının ele alındığı “2030 Yılında Kıbrıs’ta 9 Haberleri” isimli kısa filmin galası 21 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamaya göre, “Çözüm sonrası, geleceğin Kıbrıs’ında” çekilen kısa film Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum iki sunucunun kendi dillerinde ve dönüşümlü altyazılarla gündelik bir haber bültenini sunmalarını anlatıyor.

Bülten içindeki her haber, adanın ekonomik dayanışması ve bütünleşmesinin sonucu olarak gerçekleşen olayları izleyicinin dikkatine getiriyor.

Film, Uluslararası Barış Günü sebebiyle Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve Güney Kıbrıs’taki “Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası (KEBE)”nin “Ekonomik Dayanışma Projesi” çerçevesinde hazırlandı.

Saat 19:00’da Chateau Status’te (Ledra Palace karşısı) gerçekleştirilecek galanın ardından film gösterimi yapılacak. Daha sonra, oyuncular ve proje ortaklarının katılımıyla küçük bir panel ve kokteyl düzenlenecek.

Kısa film tanıtımı http://www.youtube.com/watch?v=W7MsEhTnIRg adresinden izlenebilir.

 

Bu haber toplam 1041 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler