1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIB-TEK'TEN YALANLAMA
KIB-TEKTEN YALANLAMA

KIB-TEK'TEN YALANLAMA

Kıb - Tek Yönetim Kurulu, AKSA Enerji Şirketi’ne bağlı 130 kişilik özel bir ekibin arızalara müdahale etmek üzere KKTC’ye geldiği yönündeki iddiaları yalanladı

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb - Tek) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Konuralp, mevcut personelle arızaların giderilmeye çalışıldığını belirterek, AKSA’dan özel ekipler geldiği yönündeki iddiaları yalanladı.

Elektrik konusunda yaşanan son gelişmelerle ilgili teknik bilgi veren Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb - Tek) Teknik Müdür Muavini Gürcan Erdoğan ise, Teknecik elektrik santralinde bu sabah yakıt borusunda meydana gelen arıza nedeniyle santralin devre dışı kaldığını ifade etti.

Erdoğan, söz konusu arızanın giderildiğini ve saat 11.30’dan itibaren elektrik verilmeye başlanacağını söyledi.

Yüksek gerilim enerji nakil hatlarında Pazar gün yaratılan arızanın giderilmesi yönündeki çalışmaların da sürdüğünü belirten Erdoğan, arızaların bir kısmının dün giderildiğini, kalan kısmının da giderilmek üzere olduğunu kaydetti.

“AKSA’DAN 130 KİŞİLİK EKİP GELDİĞİ” İDDİALARI

Öte yandan, AKSA Enerji Şirketi’ne bağlı 130 kişilik özel bir ekibin arızalara müdahale etmek üzere KKTC’ye geldiği yönündeki iddiaları Kıb - Tek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Konuralp yalanladı.

TAK muhabirinin sorularını yanıtlayan Konuralp, “Öyle bir şey yok” dedi. AKSA’nın KKTC’deki yetkilileriyle görüştüğünü, böyle bir şey olmadığını ifade eden Konuralp, AKSA’dan, dizel santrallerin çalıştırılması için Cuma akşamından itibaren hizmet alımının sürdüğünü kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 933 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler