1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIB-TEK ne yaptı?
KIB-TEK ne yaptı?

KIB-TEK ne yaptı?

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin elektrikleri dün yarım saatliğine kesildi. İlk önce Sanayi Bölgesi’ndeki şubelerin elektriği kesildi öğle saatlerinde ardından ekiplerin Lefkoşa Belediye Sarayı’nın elektriğini kesmek için yola çıktığı söyle

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin elektrikleri dün yarım saatliğine kesildi.

İlk önce Sanayi Bölgesi’ndeki şubelerin elektriği kesildi öğle saatlerinde ardından ekiplerin Lefkoşa Belediye Sarayı’nın elektriğini kesmek için yola çıktığı söylendi. Ancak ne olduysa oldu ki borca yönelik bir ödeme yapılmadı. Kesilen elektrik tekrar bağlandı.

Borcunu ödemeyen belediyenin önce elektriğini kesen ve yarım saat geçmeden elektriğini bağlayan KIB-TEK’e kimin müdahale ettiği merak ediliyor.

 

 


 

UBP’de delegeler önem kazanacak

 

UBP’deki başkanlık yarışına UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre de giriyor. Uzun süredir adaylığı kulislerde konuşulan, girdiği ortamlarda adaylığa hazır olduğunu dile getiren Zorlu Töre, dün ADA TV’de katıldığı programda da, “Aday ”  olduğu yönünde mesaj verdi.

Böylelikle Töre, UBP Genel Başkanı İrsen Küçük’ün karşısına çıkan ilk aday oldu. Adaylık için ismi geçen Ahmet Kaşif, Nazım Çavuşoğlu ve Ertuğrul Hasipoğlu’nun kararlarını ne zaman açıklayacağı henüz belli değil.

Ancak UBP’de iyiden iyiye saflar belirlenmeye başlıyor. İsmi geçen kişilerin aday olması halinde ise, 2 kişi Mağusa’dan 2 kişi de Lefkoşa’dan aday çıkmış olacak. İskele’den ise bir adayın olacağı düşünülürse, kurultay da en fazla sorumluluk Girne ve Güzelyurt delegelerine düşecek.

 

 


 

Kendini kurtarma derdinde…

 

Lefkoşa Belediyesi’ndeki çıkmaz sürerken, çalışanlar parasız, güvencesiz… Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları,  16 Haziran’da yaptığı açıklama ile “Çalışmalarımız devam ediyor. Olumlu gidiyor. Meclis üyeleriyle görüşüyorum. Birkaç güne kadar olumlu, iyi haberler vereceğim”  mesajını vermişti.

Ancak Bulutoğluları ne belediye meclis üyeleri ile görüşebildi, ne de iyi haber verebildi.

Verilen sözler tutulmadı, cepte de kuruş dahi kalmadı.

Belediyenin batışına ortak olan ve göz yuman en az Cemal Başkan kadar sorumlu olan UBP’li belediye meclis üyeleri ise tek tek istifa ediyor.

Kendini kurtarma derdine giren bu meclis üyelerinin istifaları ise hiç ama hiç samimi gelmiyor.

Aylar hatta yıllar önce yapılması gerekeni şimdi son noktada son çırpınışlarla yapıyor.

Olanda çalışana ve Lefkoşalıya oluyor.

 


Haydi BES iş başına!

“Ayrıca neden belediye meclisinin belediye başkanının evinde toplandığını ve toplantıda hangi belediye meclis üyesinin sinirlenerek fenalaştığını da açıklamaları iyi olur. Fenalaşan meclis üyesinin neden hastaneye kaldırıldığından hiç kimsenin haberi olmadığının da açıklanması gerekir.

Gerekir ki, fenalaşan meclis üyesi de açıklama yapmak zorunda kalsın. Her şeyin neden bu kadar zorlaştığını, kendilerini hasta edecek kadar vahim olanın ne olduğunu söylemeleri gerekir.

İstifaları geçerli olamayacağı bilindiği halde nisap sağlanamayan bir belediye meclisinden istifa etmekle ne anlatmaya çalıştıklarını anlamamız gerekiyor. Bu konuda da sendika hepimize bilgi versin. Sosyal bir sorumluluk bu…

Bunun bir oyalama taktiği mi yoksa gündem değiştirme taktiği mi olduğunu anlamamız gerekiyor.

Kişisel çıkarları için, ya da partilerinden bir şeyler koparabilmek konusundaki beklentilerini de bilmemiz gerekiyor. Bu beklentilerin istifalar ile ilişkisini anlayabilmemiz gerekiyor.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


 

3 konu

 

“Belediye Emekçileri Sendikası’na grev yasağı koydu. Neden? Çöpler birikecek ve salgın hastalık olacak falan… İyi güzel… Peki, Belediye çalışanları maaş alıyor mu? Hayır… Yani Bakanlar Kurulu, maaş almayan insanlara “parasız ve aç çalışmak zorundasınız” diyor. Bakanlar Kurulu, işçilere maaşlarının ödenmesini sağlayarak bunu yapsaydı; anlardım. Ama hayır; “grev yasak, aç – susuz çalış!” dedi.

Ve yüce yargımız (saygıyla selamlıyorum); bu kararı, “salgın hastalık olur” diyerek “yasal” buldu… “Yürütme ve yargı; KKTC’de köle çalıştırılmasını onaylamıştır” derim; başka bir şey da demem…”

 

SERHAT İNCİRLİ

 


 

İlginç diyaloglar

 

“Plaj işletmecilerine sorarsanız “ ücreti az bile alıyoruz” diyecekler. “Almasak plajlara kirlilikten kimse giremez” diye de savunmayı sürdürecekler. Haksızlar mı? Ücretsiz girilen yerlere bakılacak olursa hiç de değiller. Bu tip yerlerde hemen her zaman rastladığımız atık ve görüntü kirliliği onların tezlerini destekliyor.

 

Ücretli plajlarda kavun karpuz kabuklarıyla yüzmezsiniz. Yanı başınızda donuyla sere serpe bol kıllı vatandaş da güneşlenmez. Bunlara izin verilmez.”

 

BÜLENT DİZDARLI

 


 

 

 

 

“Elektrik deniz altından, havacılık sektörü, telekomünikasyon, elektrik "karşıdan", un dışarıdan, üretip de ne yapacağız! Atlantis mi olacağız.”

 

Ferdi Sabit SOYER’in profilinden

 

***

 

“İrsen Küçük: "KKTC demokratik yapısıyla tanınması gereken bir ülkedir." Bak şimdi sen kendi dediğine inanıyor musun????”

 

Devrim BARÇIN’ın profilinden

 


 

 

‘TELKİNLERİ KABUL ETMEDİM’

“Bu ülkede yapımı başlanan külliyeye karşı olduğumu defalarca söyledim, yazdım. İmam hatip okullarının açılmasıyla ilgili olarak gelen telkinleri de kabul etmedim.”

Mehmet Ali TALAT (2’nci Cumhurbaşkanı)

 


 

İNANDIRICI MI? HAYIR!

 

“KKTC’deki çalışma koşulları ve saatine uygun olarak düzenlenen öğretmen nakil tüzüğü ile eğitimdeki verimlilik arttırılacak, amacımız çağdaş dünya ile her konuda yarışabilen gençlerin yetiştirilmesidir.”

 

Şerife ÜNVERDİ (Çalışma Bakanı)

 


 

 

FOTO YORUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 755 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler