1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “KHYD’ye olan vefa borcumu ödemek istedim”
 “KHYD’ye olan vefa borcumu ödemek istedim”

“KHYD’ye olan vefa borcumu ödemek istedim”

Ozan Özgenler’in “Venüs’ün Tekrardan Doğuşu” sergisi Saçaklı Ev’de açıldı…

A+A-

Sanatçı Ozan Özgenler’in Başbakan Özkan Yorgancıoğlu himayelerinde Kanser Hastaları Yardım Derneği (KHYD) yararına düzenlediği ilk kişisel resim sergisi Saçaklı Ev’de açıldı.

Açılışına Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ile KHYD Başkanı Raziye Kocaimsail’in de katıldığı sergide Ozan Özgenler’in yaklaşık 15 yıldır yaptığı tablolar dernek yararına satışa sunuldu.

Sergi, 31 Aralık gününe kadar açık olacak.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu sergi açılışında yaptığı konuşmada, Sanatçı Ozan Özgenler’in kendisinin sıkıntılı döneminden sonra aynı sıkıntıyı yaşayan insanlara ilaç olabilmek adına yıllardır ürettiği eserleri yardım amacıyla vermeyi istediğini kaydetti.
Başbakan Yorgancıoğlu, Özgenler’in davranışının insana olan saygının ve bağlılığın ifadesi olduğunu belirterek, böyle bir organizasyonda yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

KHYD Başkanı Raziye Kocaismail de, Ozan Özgenler’in derneğe destek amacıyla yıllardır biriktirdiği tablolarını derneğe bağışladığını söyledi.
Kocaismail, Özgenler’in derneğe büyük bir enerji verdiğini ifade etti.
Ozan Özgenler de, 2 yıl önce kapısından ağlayarak girdiğini ifade ettiği KHYD’ye olan vefa borcunu ödemek istediğini söyledi.

Bu haber toplam 1198 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler