1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KGP'DEN ÇAVUŞOĞLU'NA TEPKİ
KGPDEN ÇAVUŞOĞLUNA TEPKİ

KGP'DEN ÇAVUŞOĞLU'NA TEPKİ

KIBRISLI GENÇLİK PLATFORMU, ÇAVUŞOĞLU’NA TEPKİ GÖSTERDİ “SEN KİMSİN?” Kıbrıslı Gençlik Platformu, son günlerde basına yansıyan eski Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun yurtdışında okuyan gençlerle ilgili mektubunu ve bu mekt

A+A-

 

 

KIBRISLI GENÇLİK PLATFORMU, ÇAVUŞOĞLU’NA TEPKİ GÖSTERDİ

 

“SEN KİMSİN?”

 

Kıbrıslı Gençlik Platformu, son günlerde basına yansıyan eski Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun yurtdışında okuyan gençlerle ilgili mektubunu ve bu mektuptaki tutumunu kınadığını açıkladı. “Nazım Çavuşoğlu haddini çoktan aşmıştır. Buradan Nazım Çavuşoğlu’na ‘Sen kim oluyorsun da gençlere hakaret ediyorsun?  Eğer sözlerinin arkasındaysan karşımıza çıkıp aynı açıklamaları tekrarla!’”diyen platform, Çavuşoğlu’nu, bu cesareti gösterememesi durumunda, derhal özür dilemsi ve görevinden istifa ederek ve siyasi yaşamını noktalamaya davet etti.

Platform, hiç kimsenin gençlere böyle sözler söyleme hakkı olmadığı gibi, hiç bir gençin Nazım Çavuşoğlu gibi Türkiye’ye yaranmak zorunda olmadığını ifade etti. “Herkes özgürdür istediği düşünceye sahip olabilir fakat kimsenin böyle bir şekilde davranmaya bizleri şikayet etmeye hakkı yoktur. Nazım bey ve arkadaşları gibi Türkiye’ye yaranmak onlar gibi davranmak zorunda değiliz” diyen platform, Kuzey Kıbrıs’ta, ne olduğu belirsiz sistemin bir parçası olmak zorunda olmadıklarını belirterek, “Kıbrıs’ın Kuzeyi’nde birbiriyle laf dalaşına girip, sadece iktidar kavgası veren bütün oluşumların, bizleri temsil etmeyen ve etmeyecek olan, sadece Türkiye’ye yaranmaya çalışan aktörler olduğunu düşünmekteyiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1805 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler