1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KGP'DEN BELEDİYE TİYATROSU'NA DESTEK
KGPDEN BELEDİYE TİYATROSUNA DESTEK

KGP'DEN BELEDİYE TİYATROSU'NA DESTEK

Kıbrıslı Gençlik Platformu (KGP), bugün öğleden sonra düzenlenecek “Tiyatroma Dokunma” eylemine destek verdiğini açıkladı.

A+A-

 

Kıbrıslı Gençlik Platformu (KGP), bugün öğleden sonra düzenlenecek “Tiyatroma Dokunma” eylemine destek verdiğini açıkladı.

Platform imzasıyla bugün yapılan yazılı açıklamada, ülkede yaşanan garipliklere her gün bir yenisinin eklendiği belirtilerek, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti ve o zihniyeti paylaşanların kendilerinden farklı düşünen herkese saldırdığı ifade edildi.

Açıklamada, kültür sanatın bir toplumun temel gereksinimi ve gelişimini sağladığı ifade edilerek, “kültür sanata saldıran ve yok etmeye çalışan bu zihniyetin amacına ulaşamayacağı” kaydedildi.

“Kıbrıslı Gençlik Platformu olarak sanata ve sanatçıya yapılan bu çirkin davranışları unutmayacağız ve bu mücadelede sanatçılarımızla birlikte hareket ederek onlara tam destek vereceğiz” denilen yazılı açıklamada, Platform’un kültür sanat emekçilerinin yanında olacağı vurgulandı.

KGP açıklamasında, kültür sanatın toplumun ileriye taşınmasındaki önemine işaret edilerek, Kıbrıs Türk halkını dünyadan izole etmenin ve kültür sanattan uzaklaştırmanın ucuz oyunlarının oynandığı belirtildi.

Açıklamada, üreten, sorgulayan bireylerin yetişmesini engellemeye çalışan zihniyetlerin oyununa gelinmeyeceği de vurgulandı

 

 

 

 

Bu haber toplam 650 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler