1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Ketençoğlu ile Balkan Yolculuğu
Ketençoğlu ile Balkan Yolculuğu

Ketençoğlu ile Balkan Yolculuğu

Mağusa Festivali’nde bu akşam Balkan Müziğinin Ustası Muammer Ketençoğlu ile Balkan Yolculuğu

A+A-

Mağusa Belediyesi tarafından bu yıl 19.’su düzenlenen Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat ve Turizm Festivali’nde, bu akşam (29 Haziran) saat 21:30’da Salamis Antik Tiyatro’da Muammer Ketençoğlu ve Balkan Yolculuğu sahneye çıkıyor. Balkan müziğinin ustası Muammer Ketençoğlu önderliğinde 1997 yılından beri çalışmalarını sürdüren Balkan Yolculuğu, Balkan coğrafyasının her köşesinden ezgiler ve pek çok dilde şarkıdan oluşan özel repertuvarını 19. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat ve Turizm Festivali sahnesine taşıyor. Balkan müziğinin otantik yapısını bozmadan sahneye taşıyan topluluk bu yaklaşımıyla müzik dünyasında birinciliğini korumaktadır.

Bu yıl, 18 Haziran-9 Temmuz tarihleri arasında birbirinden kaliteli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam eden Salamis Antik Tiyatro,  30 Haziran’da Zara, 2 Temmuz’da Burhan Öcal ve İstanbul Oriental Ensemble, 5 Temmuz’da Hüseyin Kırmızı Project, 7 Temmuz’da Gökhan Türkmen ve 9 Temmuz’da Lara Fabian’ı ağırlayacak.

Etkinlik biletleri, Lefkoşa, Mağusa ve Girne Deniz Plazalardan, Mağusa Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden ve etkinlik girişlerinden alınabilir. Festival hakkında Mağusa Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nin 630 0 500 numaralı telefonu ve http://www.magusa.org/festival isimli web sayfasından daha fazla bilgi edinilebilir. YD

Bu haber toplam 907 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler