1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KERMİYA’DA 'İKİNCİ GÜN' KLASİĞİ
KERMİYA’DA İKİNCİ GÜN KLASİĞİ

KERMİYA’DA 'İKİNCİ GÜN' KLASİĞİ

AKIN AKIN GÜNEYE Her bayram olduğu gibi bu bayramda da bayramın ikinci günü Kermiya Barikatı’nda yoğunluk yaşandı. Bayramın ilk gününü aile ziyaretlerine ayıran vatandaşlar, bayramın 2’nci günü gezme ve alışveriş amacıyla Güney’e akın

A+A-

 

AKIN AKIN GÜNEYE

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da bayramın ikinci günü Kermiya Barikatı’nda yoğunluk yaşandı.  Bayramın ilk gününü aile ziyaretlerine ayıran vatandaşlar, bayramın 2’nci günü gezme ve alışveriş amacıyla Güney’e akın etti. Dün sabahın erken saatlerinde Kermiya Barikatı’nda uzun kuyruklar oluştu.  Barikattaki  yoğunluğa yavaş yürüyen işlemler de eklenince, uzayan araç kuyruğu zaman zaman Kermiya çemberine kadar ulaştı.
Vatandaşlar, sınırların açılmasının üzerinden dokuz yıl geçmesine rağmen her iki sınır kapısında da hızlı geçişler için önlem alınmadığını belirterek, yaşadıkları sıkıntıya dikkat çekti. Gerek yoğunluğun daha fazla olması gerekse güney ve kuzey taraftaki görevlilerin yavaş işlem yapması nedeniyle vatandaşların saatlerce geçiş yapmak için sıra bekledikleri gözlemlendi.

 

Fotoğraf: Didem MENTEŞ

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 687 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler