1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KEPENKLER İNİYOR!
KEPENKLER İNİYOR!

KEPENKLER İNİYOR!

YENİDÜZEN Gazetesinin bugün manşetine taşıdığı özel haberde esnafın sıkıntılarına yer verildi. “KEPENKLER İNİYOR!” başlığı ile manşete taşınan haberde çarpıcı istatistikler yer alıyor. Kayıt dışı iş yerleri, kaçak işçilik, yüksek banka faizle

A+A-

YENİDÜZEN Gazetesinin bugün manşetine taşıdığı özel haberde esnafın sıkıntılarına yer verildi. “KEPENKLER İNİYOR!” başlığı ile manşete taşınan haberde çarpıcı istatistikler yer alıyor.

Kayıt dışı iş yerleri, kaçak işçilik, yüksek banka faizleri ve devletin günübirlik politikaları esnafa kepenk indiriyor. Sadece Mağusa’da 1 yılda 550 iş yeri, kapısına kilit vurdu

İŞ YERİ MEZARLIĞI…

Mağusa’da 1 yılda 550 iş yeri kapandı. Bu rakam 2009’da Lefkoşa ve Mağusa’da kapanan toplam iş yeri sayısına yaklaştı. Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga, “Memleket kapanan iş yeri mezarlığına dönüyor”  dedi.

2009’DA İKİ ŞEHİRDE 593 İŞ YERİ KAPANDI

2009’da Lefkoşa ve Mağusa’da toplam 593 iş yeri kepenk indirdi. 2009’da kapanan iş yerlerine bakıldığında restoran işletmelerinin kepenk indirmede ilk sırada olduğu dikkat çekerken, 2010 ve 2011’in ilk 3 ayındaki rakamlarda da restoranların ilk sırada olduğu belirtiliyor.

DENETİMSİZLİK, KAYIT DIŞILIK…

Önüne gelenin iş yeri açabildiğine işaret eden Tulga, “Yoldan geçen, aklına gelen iş yeri açabiliyor. Yasalarda olduğu halde kriterlere bakan yok. Buna ilaveten denetimsizlik de işin içine girince, iş yeri enflasyonunun yanı sıra kayıt dışı iş yeri enflasyonu yaşanıyor. Bu da iş yeri kapama olayını, haczi, iflası ardı ardına getiriyor” açıklamasında bulundu.

 

Haberin ayrıntılarını  bugün YENİDÜZEN’de okuyabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1176 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler