1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KENDİMİ TARİF ETMEYE KELİMELER YETMEZ'
KENDİMİ TARİF ETMEYE KELİMELER YETMEZ

'KENDİMİ TARİF ETMEYE KELİMELER YETMEZ'

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin 14’üncü Bahar Şenlikleri kapsamında geçtiğimiz Cumartesi günü adamıza gelen Dilara Gönder, kariyerinden Formula 1’in hayatında gerçekleştirdiği dönüm noktasına, NTVSpor’da deneyimli isimlerle ça

A+A-

 

 

Ekranların güzel yüzü Dilara Gönder, özel röportajda YENİDÜZEN Spor Servisi’nin sorularını yanıtladı

 

 

 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin 14’üncü Bahar Şenlikleri kapsamında geçtiğimiz Cumartesi günü adamıza gelen Dilara Gönder, kariyerinden Formula 1’in hayatında gerçekleştirdiği dönüm noktasına, NTVSpor’da deneyimli isimlerle çalışmanın nasıl bir tecrübe olduğundan, son yıllarda spor ekranlarında kadın profilinin ön plana çıkmasına kadar birçok soruyu içtenlikle yanıtladı. Kendini üç kelimeyle tarif edecek olsa bunlar neler olurdu sorusuna “Kendimi tarif etmeye kelimeler yetmez” cevabını verdi

 

Son yıllarda görsel spor medyasında kadın yüzünün ön plana çıkması ile birlikte, görevinde sporu iyi bilen kadın sunucular spor severlere yaptıkları programlar ve sunuculukları ile ekranların başına çekebiliyor. Son yıllarda Türkiye’de görsel basının dönüm noktalarından birini oluşturan ve ülkemizde de sporseverleri ekran başına çekmeyi başaran NTVSpor kanalı aynı zamanda kadın profilinin spor ile uyumunu bizlere çok güzel sunuyor. Burcu Esmersoy ile başlayan, Sine Büyüka’nın sunuculuğu, Banu Yelkovan’ın yorumları ile beğeni kazanan programlar içerisinde yaptığı programlarla beğeni toplayan bir isim de Dilara Gönder.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin 14’üncü Bahar Şenlikleri kapsamında geçtiğimiz Cumartesi günü adamıza gelen ve okul öğrencileri ile söyleşide buluşan Gönder, YENİDÜZEN Spor Servisi’nin sorularını yanıtladı.

Dilara Gönder kariyerinden, Formula 1’in hayatında gerçekleştirdiği dönüm noktasına, NTVSpor’da deneyimli isimlerle çalışmanın nasıl bir duygu olduğundan, son yıllarda spor ekranlarında kadın profilinin ön plana çıkmasına kadar sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

 

·        Dilara Gönder’i ekranlarda yakından tanıyoruz. Bir de kariyerini kendi ağzından dinleyebilir miyiz?

·        28 yaşındayım. O dönem Yedi Tepe Üniversitesi’nde okuyordum. 2004 yılında kariyerime Fenerbahçe TV’de başladım. Staj için burada görev aldım. Daha sonra Lig TV’de görev aldım. Formula 1 ile kariyerime devam ettim. Sonra NTV, böyle devam ediyor.

 

·        Daha önce NTVSpor’da sizin gibi sunuculuk yapan Burcu Esmersoy’un kariyerinde Formula 1 sunuculuğunun önemli bir dönüm noktası olduğunu söyleyebiliriz. Sizin hayatınızda bir bayan olarak Formula 1 sunmak dönüm noktası oldu mu?

·        Oldu, hatta Michael Schumacer benim hayatımdaki dönüm noktası olmuştur. İki tane yaşadığım olaydan dolayı dönüm noktası olmuştur. Bu sebepten dolayı Formula 1’e çok şey borçulyum. Bir kere NTV’de olmamın sebebi, Formula 1 organizasyonunda yer almamdan dolayıdır.

 

·        NTVSpor’da spor ve futbol dünyasından önemli isimler yer alıyor. Onlarla çalışmak nasıl bir duygu?

·        Hayatta her zaman bir öğrencisin ve en iyi okullarda öğrenim hayatını sürdürmek en güzeli. Bu anlamad NTV de çok güzel bir okul. Müdürümüz Fuat Akdağ’dan başlayan, Ercan Taner, Güntekin Onay, Murat Kosova, Mehmet Demirkol, Rıdvan Dilmen. O kadar fazla önemli isim var ki, her geçen gün yeni birşeyler öğreniyorsun, gelişiyorsun.

 

·        Bilgi alış verişi konusunda hangisi ile aranız daha iyi?

·        Bilgi alış verişi konusunda herkes birbiri ile alış verişte. Mesela benimle buraya gelen ve yanımda olan arkadaşım Gülfem, dış haberlerde ve aynı zamanlarda su sporları bölümünde. Biz bir ekibiz ve ekipçe başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Herkes birbirine birşeyler katıyor.

 

·        Son yıllarda kadın profili, ön plana çıkmaya başladı. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

·        Kadınların ön plana çıkmasındaki sebeplerin belki de erkeklerin buna çok fazla rağbet göstermesi olabilir. Son yıllarda bu gidişatın biraz değiştiğini düşünüyorum. İşi bilen kadınların ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Ben bu meslekte kadınlar ile erkekler arasında artık bir ayrım  olmadığını düşünüyorum.

 

·        Dilara Gönder kendisini 3 kelimeyle tarif edecek olursa, bu 3 kelime neler olur?

·        Duygusal, deli. Diğer üçüncü kelimeyi bulamadım çünkü kendimi tarif etmeye kelimeler yetmiyor.

 

·        Fenerbahçe – Galatasary derbisi “berabere bitebilir” dedi

·        Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin 14’üncü Bahar Şenlikleri’ne konuşmacı olarak katılan Dilara Gönder ile Cumartesi günü Fenerbahçe – Galatasaray derbisi öncesi yapmış olduğumuz röportajın son kısmında maç ile ilgili görüşlerini sorduk. Herhangi bir takım tutmadığını söyleyen Gönder “Bu akşamki derbide Sükrü Saracoğlu Stadı’nın avantajını Fenerbahçe kullanacaktır ama Galatasaray da takım oyunu ile Fatih Terim’in de zorluyacağını düşünüyorum. Özellikle Saraçoğlu’nda son 10 senedir kazanamayan Galatasaray’ın bunu biraz daha hırs yapıp maçtan bir beraberlik çıkarabilir. Tabi Fenerbahçe’de son dakikada bir gol atabilir ama son günlerde o kadar çok derbi izledik ki, bu tür maçların sonucu tam bir muamma” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 789 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler