1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KENDİ ZEVKİNİ TATMİN ETME PEŞİNE DÜŞMÜŞ BİR HÜKÜMET VAR'
KENDİ ZEVKİNİ TATMİN ETME PEŞİNE DÜŞMÜŞ BİR HÜKÜMET VAR

'KENDİ ZEVKİNİ TATMİN ETME PEŞİNE DÜŞMÜŞ BİR HÜKÜMET VAR'

Fikrin ve Hukukun Üstünlüğü Hareketi, bakanların makam araçlarını yenilemesini eleştirdi. Av. Barış Mamalı imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle

A+A-

 

Fikrin ve Hukukun Üstünlüğü Hareketi, bakanların makam araçlarını yenilemesini eleştirdi. Av. Barış Mamalı imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

 

KTHY MAĞDURLARININ ALACAKLARI YERİNE KENDİ ZEVKİNİ TATMİN ETME PEŞİNE DÜŞMÜŞ BİR HÜKÜMET VAR.

 

KTHY bugünkü iktidar sahiplerince ceplerindeki sihirli formüllerle kurtarılacağı vaad edilirken göz göre göre batırılmış ve geride yüzlerce alacaklı çalışan bırakmıştır.

 

Eski KTHY Çalışanlarının mağduriyetleri ve yedikleri darbeler saymakla bitmez. Bu kişilerin emekleriyle ve tırnaklarıyla kazıya kazıya hak ettikleri yasal tazminatları halen ödenmediği gibi toplu iş sözleşmesinden doğan alacaklarını da alamadılar. çalışanların banka borcu için İşveren tarafından aylıklardan kesilen paralar da buhar olup uçtu ve İhtiyat Fonundan alması gereken paralarının da ancak urubunu alabildiler.

 

Çalışanların alacakları mahkeme kararıyla kayıt altına alınmış olup geriye sadece bu alacakların ödenmesi kalmıştır.

 

Durum bu iken devleti idare edenlerin bu insanların hükümlü alacaklarını ödemek konusunda bugüne değin somut hiçbir adım atmayıp makam arabalarını yenilemek için kendilerine devlet bütçesinden yüklü paralar ayırması kamu vicdanlarını ciddi şekilde rahatsız etmiştir.

 

Hükümeti, hazır makam arabaları için ayrılmış bu parayı eski KTHY çalışanlarının alacaklarının ödenmesinde kullanmaya davet ediyoruz.

 

Ekonomik kriz bahanesiyle “para yok sizi nasıl ödeyelim” diyenlerin bu tavrı inandırıcılıktan uzak olup sosyal devlet ilkesinin yıkıldığının da göstergesidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 567 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler