1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KENDİ TÜZÜĞÜNÜ HİÇE SAYAN FEDERASYON
KENDİ TÜZÜĞÜNÜ HİÇE SAYAN FEDERASYON

KENDİ TÜZÜĞÜNÜ HİÇE SAYAN FEDERASYON

Federasyonun, Özgün Aydıntan ve Özden Demiralp’in DAÜ Hentbol Takımı’nda oynamasına ses çıkarmaması tepkilere neden oldu.

A+A-

 

KKTC Hentbol Federasyonu Tüzüğü, Spor Yasası, Türkiye Hentbol Federasyonu Tüzüğü ve Uluslararası Hentbol Federasyonu Tüzük ve Lisans Yöneltmelikleri’nde bir sporcuyla ilgili spor branşında tek bir kulüp adına lisans çıkarılmasını öngörürken, federasyon kendi eli ile Türkiye Hentbol Federasyonu’nda lisans çıkardığı Özgün Aydıntan ve Özden Demiralp’in DAÜ Hentbol Takımı’nda oynamasına ses çıkarmıyor

 

Hüseyin KIRAL

 

KKTC Hentbol Federasyonu Tüzüğü, Spor Yasası, Türkiye Hentbol Federasyonu Tüzüğü ve Uluslararası Hentbol Federasyonu Tüzük ve Lisans Yöneltmelikleri’nde bir sporcuya, ilgili spor branşında tek bir kulüp adına lisans çıkarılmasını öngörürken, federasyon kendi eli ile Türkiye Hentbol Federasyonu’nda lisans çıkardığı Özgün Aydıntan ve Özden Demiralp’in DAÜ Hentbol Takımı’nda oynamasına ses çıkarmaması tepkilere neden oldu.

 

FEDERASYON EŞİT DAVRANMIYOR

Yapılan araştırmada, özellikle erkekler liginde mücadele eden kulüpler durumdan rahatsız olurken, federasyonun kulüplere eşit davranmadığından dem vurdular.

Kulüp temsilcileri, “Mersin Beşparmak hentbol takım oyuncuları bugüne kadar yüze yakın idman ve 10-12 üst düzey Türkiye Süper Ligi’nde maçlar yaptılar. Bu durum karşısında bu oyuncular, elbette ki bizim elimizde bulunan oyunculara göre daha hazır ve daha deneyimli olarak karşımıza çıktıkları zaman maça büyük bir avantajla başlamış durumu taşımaktadır” açıklamasında bulundular.

Kulüp temsilcileri, “Bizler, Mersin Beşparmak hentbol takımının daha da başarılı olmasını istiyoruz, şuan için de takım gerek üçüncü ülkeden, gerekse Türkiye’den transfer edilen oyuncularla üç, beş tane KKTC’li oyuncu ile harmanlanmış durumda, onlar zaten Türkiye Süper Ligi’nde hentbol oynuyorlar, hem de üst düzey bir seviyede oynuyorlar. Bizi de bıraksınlar kendi elimdeki mevcut oyuncularla kendi ligimizde oynayalım ve yetiştirdiğimiz oyuncularımız seve seve Mersin Beşparmak’a transfer olarak verelim.

Federasyon bu oyunculara, Mersin Beşparmak takımında oynadıkları için para da veriyor, o zaman federasyon kural ihlali yapacağına bu oyunculara tercihlerini sorsun ve oyuncuların tercihlerine göre tek bir kulüpte oynamasına olanak sağlasın” dediler.

 

TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU’NUN TEPKİSİ NE OLUR?

 

Yapılan araştırmada, görüştüğümüz kulüp temsilcileri, konu ile ilgili olarak bu durumun Türkiye Hentbol Federasyonu’na taşındığı zaman, başkan Bilal Eyüpoğlu’nun tutumunun ne olacağı merak konusu oldu.

“Türkiye Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Beşiktaş Hentbol Takımı’nın Bulgar oyuncusu pazar günü İstanbul’da, çarşamba günü de gidip kendi ülkesinde maç yaparsa Türkiye Hentbol Federasyonu yönetimi acaba ne yapar diye kendi kendimize soruyoruz” açıklamasında bulundular.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 917 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler