1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KENDİ TÜZÜĞÜNÜ ÇİĞNEYEN UBP, ÜLKEYİ NASIL YÖNETECEK'
KENDİ TÜZÜĞÜNÜ ÇİĞNEYEN UBP, ÜLKEYİ NASIL YÖNETECEK

'KENDİ TÜZÜĞÜNÜ ÇİĞNEYEN UBP, ÜLKEYİ NASIL YÖNETECEK'

İzcan, UBP kurultayının ülkede bugüne kadar gerçekleşen en seviyesiz kurultay olduğunu ifade etti

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri İzzet İzcan, Ulusal Birlik Partisi (UBP) kurultayının ülkede bugüne kadar gerçekleşen en seviyesiz kurultay olduğunu ifade etti ve “Kendi tüzüğünü dahi ihlal eden UBP ülkeyi nasıl yönetecek” diye sordu.

İzcan yazılı açıklamasında, UBP kurultayının Türkiye’deki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’nin baskı ve müdahaleleri altında gerçekleştiğini, birçok delegenin baskı altında oy kullandığını da ifade etti.

“UBP tüzüğüne göre parti başkanının seçilebilmesi için, toplam delege sayısının yarısının bir fazlasının alınması gerekiyor. Bunun sağlanmadığı açık olmasına rağmen ve ikinci tur seçimler yapılması gerekirken Sayın İrsen Küçük’ün başkan ilan edilmesi, kendi tüzüğünü çiğneyen bir partinin ülkeyi nasıl yöneteceği sorusunu akıllara getirmektedir” diyen İzcan, kurultay sonuçlarının meşru olmadığını kaydetti.

Çıkan sonuçlara göre İrsen Küçük’ün Kıbrıs Türk toplumunun başbakanı olmadığını savunan Küçük, kurultay süresince Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif ile Başbakan İrsen Küçük hakkında bir çok usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ortaya atıldığını, kaynağı belli olmayan büyük miktarda paralardan, yasadışı gerçekleştirilen partizanca istihdamlardan, ayrıca baskı, şantaj ve tehditlerden söz edildiğini hatırlattı. “Başsavcılığı tüm bu iddialar hakkında soruşturma başlatmaya davet ediyoruz” diyen İzcan, demokrasi güçlerini geniş cephede bir araya gelmeye çağırdı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 449 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler