1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kendi silahıyla vurdu
Kendi silahıyla vurdu

Kendi silahıyla vurdu

Bana göre günün maçı… Haftalardır çok konuşulan iki takımı vardı sahada. Lefke’nin hırslı ve mücadeleci oyunu, DTB’nin ise yükselen grafiği. “Kim kazanır?” sorusuna kesin cevap verilemeyecek bir maçtı. Bu maçı kazanan Doğ

A+A-

Bana göre günün maçı…

Haftalardır çok konuşulan iki takımı vardı sahada. Lefke’nin hırslı ve mücadeleci oyunu, DTB’nin ise yükselen grafiği.

“Kim kazanır?” sorusuna kesin cevap verilemeyecek bir maçtı.

Bu maçı kazanan Doğan’ın galip gelmesinin altında yatan neden futbolcuların oyun disiplinine bağlı kalmaları ve topla oynama istekleriydi.

Lefke’ye oranla daha dar bir alanda oynadılar. Bundan dolayı rakibi baskı altına aldılar. Oyun kurmasını engelleyip top kaybı yapmasına neden oldular. Biz daha önce bunu Lefke’de görmeye alışmıştık. Doğan dün Lefke’yi kendi silahıyla vurdu.

Lefke çok top kaybı yaptı. Bu sezon oynadığı maçlarda ilk kez bu kadar kayıpla oynadı. Doğan Türk Birliği ise son derece düşük top kaybı oranı ile oynadı.

Doğan göbekten özellikle Ceyhun’la etkili geldi. Lefke bu alanı hiç kullanamadı.

Yine kanatlardan solda Salih Güvensoy, sağda Serdar ile sürekli bu alanlara girdi ve burda etkili oldu. Lefke kanatları hiç denecek kadar az kullandı. Bana göre takımın en zayıf halkasıydı. Çükü oyunu açmak için kenarlara ihtiyacı vardı. Yapamayınca iyice sıkışıp kaldı.

Doğan çok daha fazla konsantre idi maça. Hem ofansif hem defansif ribaundları maç boyunca Doğan futbolcuları topladı.

Her iki takımın da TC uyruklu futbolcuları Feridun ve Ceyhun topla fazla buluşan oyunculardan ikisiydi. Feridun gelen topları ezerken Ceyhun bir çoğunu olumlu kullandı.

Doğan maç boyunca rakip kale önünde topu tutmak için çok çaba sarfetti. Lefke bunu yapamadı. Kendi ceza sahası önünde fazla kaldı. Bu durum rakibin gelişine davetiye çıkardı.

Lefke savunması kademe hataları ve bireysel hatalar yaptı. Doğan Türk Birliği’nin ise belki de bu sezonda en az savunma hatası ile bitirdiği maçtı.

Kasım ilerde adeta yalnızları oynadı. Yanına ikinci ve üçüncü adam gelemedi. Doğan tüm hücumlarına 3-4-5 adamla geldi.

Doğan’ın bir diğer artısı ise yedek kulübesi. Kenarda oyunu değiştirecek oyuncu sayısı fazla. Lefke ise bu konuda sıkıntı yaşıyor.

Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurduğumda Doğan Türk Birliği’nin haklı bir galibiyet aldığını söyleyebilirim.

Doğan adına hoş olmayan tek görüntü; kendisi ve takımı bu kadar iyi işler yaparken Ceyhun’un hakemle sürekli konuşması, her kararını eleştirmesi ve hakemi etkilemeye çalışmasıydı. Ceyhun unutmamalı ki sahada düdüğü hakem çalar.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1306 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler