1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kendi düşen ağlamaz
Kendi düşen ağlamaz

Kendi düşen ağlamaz

Dün, Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda yer alan Telsim Süper Ligi’nin play-out’taki dramatik maçında, rakibi Türk Ocağı’na 2-0 mağlup olan Düzkaya, Göçmenköy’ün Lapta’yı yenmesiyle play-out’lar sona ermeden ligden düşe

A+A-

 

 

 

Dün, Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda yer alan Telsim Süper Ligi’nin play-out’taki dramatik maçında, rakibi Türk Ocağı’na 2-0 mağlup olan Düzkaya, Göçmenköy’ün Lapta’yı yenmesiyle play-out’lar sona ermeden ligden düşen üçüncü takım oldu.

Halbuki, bu Düzkaya Süper Lig’in ikinci yarısına muhteşem bir giriş yaparken, dörtte dörtle

Play-out sınırlarını bile zorlamaya başlamıştı.

Ne var ki, K.Kaymaklı ile kendi sahalarında oyanayacakları maç öncesinde futbolcuları Hüseyin Şevki ile eski K.Kaymaklı Teknik Direktörü Vehbi Özerem arasında yaşanan şike iddiaları, Düzkaya’nın motivasyonunun kaybolmasına neden oldu.

O günden bugüne bir türlü toparlanmayan Düzkaya, play-out’a kalmasına rağmen, play-out’taki iki maçını da üst üste kaybederek, üç sezon sonra Birinci Lig’e düştü.

Ne gariptir ki, Düzkaya maçı öncesinde şike iddiaları ile sarsılan K.Kaymaklı’da da, teknik direktör değişikliğine rağmen hem ligi, hemde Federasyon Kupasını yitirdi.

İşte, böylesine ilginç sonuçların yaşandığı dünkü karşılaşmaya, hızlı başlayan taraf Türk Ocağı oldu. Dün, vasat bir yönetim gösteren ve kerhen gösterdiği iki kırmızı ve dört sarı kartla sahada olduğunu gösteren orta hakem Ecvet Kanatlı’nın düdüğü ile start alan karşılaşmada yıldızlaşan futbolcu Türk Ocağı’ndan Murat Gertik oldu.

Sahada adeta, yer değiştirmekten rakiplerini yoran ve şaşırtan Gertik’e eğer takım arkadaşları ayak uydurabilseydi, sarı-siyahlılar bekledikleri gole daha erken kavuşabilirlerdi.

Karşılaşmada daha arzulu olan Türk Ocağı’nda Nurcan, Sesay, Andrew, Nuri  orta sahayı adeta Düzkaya’ya dar ettiler. Defansta deneyimli Süleyman ile Bayram ile Yunus, Düzkaya ataklarında hiç zorlanmadılar dersem abartmış olmam.

Bu arada, Nuri ve Andrew da ileri çıkışlarda Düzkaya kalesini uzaktan yoklayan futbolcular idi.

Türk Ocağı’nın bu pozitif durumuna göre ligde kalması bu maça bağlı olan Düzkaya adeta, havlu atmış bir görüntü veriyordu. Hatlar arasındaki kopukluk, orta sahada ilaç niyetine bir pas yapamayan kırmızı-beyazlılarda ayakta durmaya çalışan Şenol ile Hüseyin Şevki idi. Düzkaya’nın bu maçtaki gol umutları Sherman ile Gabriel’i aradınsa bul.

Hele hele, karşılaşmanın ikinci yarısına golle başlayan Türk Ocağı karşısında, 51’inci dakikada gelen bu golle demorilaze olan Düzkaya kalesinde net pozisyonlar vermeye başladı.

Bunun sonucunda, 67’nci dakikada Düzkaya’nın sağ kanadını adeta Girne Kordon Boyu gibi kullanan Murat Gertik’in getirdiği ve “al da at” şeklinde verdiği pası Sesay filelere yollarken, daha bu dakikadan Düzkaya’yı Birinci Lig’e yolcu ediyordu.

Bundan sonraki dakikalarda kaderine razı olan ve adeta “kendi düşen ağlamaz” özdeyişinden hereketle  Düzkaya, Ecvet Kanatlı’nın bitiş düdüğü ile resmen Birinci Lig’e hüzünlü bir dönüş yapıyordu.  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 581 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler