1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kenardan gelenler
Kenardan gelenler

Kenardan gelenler

Samory ve Smart yabancı kontenjanında oynayanlar. Türkiye vatandaşlığına geçen Kerim diğer yabancı transfer. Bunlara bir de KKTC vatandaşı olan Jacques’i eklersek karşımıza dört yabancılı bir takım çıkar. Yapılan transferler takımın direncinin old

A+A-

 

 

Samory ve Smart yabancı kontenjanında oynayanlar. Türkiye vatandaşlığına geçen Kerim diğer yabancı transfer. Bunlara bir de KKTC vatandaşı olan Jacques’i eklersek karşımıza dört yabancılı bir takım çıkar.

Yapılan transferler takımın direncinin oldukça yüksemesine neden oldu.

Alt yapı almış Kerim, Samory ve Smart orta alanda görev yaptı. Bence bu yapı Bağcıl’ın maç boyunca daha üretken olmasını sağlayan en önemli nedenler arasında yer aldı.

Bağcıl ora sahasını Doğan Türk Birliği orta sahası ile kıyaslaycak olursak ortaya net bir şekilde fark çıkar.

Örneğin Bağcıl orta alanında yer alan tüm futbolcular mevki disiplinine bağlı. Aynı özellik ev sahibi takımda yok.

Bağcıl futbolcularının saha içi diyaloğu ve yardımlaşması ilk kez bu kadar pozitif. Herkes bir birini ikaz ediyor. Bu sayede kademelerde sıkıntı yaşanmıyor. Doğal olarak da birçok hata ortadan kalkıyor.

Bağcıl orta alan futbolcuları oyunun genelinde futbolu iki yönde oynadı. Bu sayede savunma az adamla yakalanmadı. Aynı zamanda hücümda gerekli çoğunluk sağlandı.

Doğan Türk Birliği’nde Raif ve Ahmet Saygı top almakta ve kullanmakta başarılı olamadı. Takım savunmasına yardımcı olmadı. Bu sayede Zuma ve Issuzu’nun da performansı olumsuz etkilendi.

Bağcıl takım olarak topu basit oynamayı hedefledi. Bu anlamda ayağa ve tek paslar yaptı. Paslar genelde etkili ve adam eksiltici özellikteydi. Samory maç boyunca sadece birkez ayağında fazladan top tuttu. Baskı gördü. Kaybettiği top gol oldu.

Doğan Türk Birliği maçı yedek kulübesinden gelenlerle kurtardı dersek yerinde olur. Caner hoca skor avantajını yakalamak için oyuna tam üç kez müdahale etti.

İlk olarak oyundan Raif’i aldı ve yerine Aydın’ı koydu. Aydın özellikle takımın ofansif gücünü ciddi bir şekilde arttırdı. Sağdan etkili toplar taşıdı. En önemlisi akıl dolu bir gol attı.

İkinci müdahalede sahada kaldığı sürece hiç bir varlık gösteremeyen Kemal İnan’ı alıp Ahmet Sönmez’i oyuna aldı. Bu da tuttu. Ahmet yüksek toplarda iyi bir performans sergiledi. Takıma katkı sağladı.

Son ve en kritik hamlede ise oyuna Serdar girdi. Serdar uzatmada takımına bir puanı getiren golü attı. Yani tüm müdahaleler doğru ve en uygun zamanda yapıldı. Bu sayede en azından mağlubiyet yaşanmadı.

Buna karşılık Bağcıl’ın maç varakasında yedek kaleci Yakup’un dışında sadece iki isim vardı. Yani Ahmet hocanın oyuna müdahale konusunda eli kolu bağlıydı.

Doğan Türk Birliği’nin dörtlü savunma ile oynaması bir takım sıkıntılar yaşanmasına neden olsa da ileride takıma avantaj olarak geri dönecek diye düşünüyorum.

Bence Caner hoca savunmada dörtlü oynama konusunda ısrarcı futbolcu, yönetici ve taraftar ise sabırlı olmalı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1397 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler