1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KEHANET…
KEHANET…

KEHANET…

4 vekil istifa edecek, 2 başkan hapse girecek Kıbrıs Time adlı internet sitesine, ünlü astrolog Abdullah Abdüllaziz çarpıcı kehanetlerde bulundu. Ülkede bir ay içinde şimdiye dek yaşanmamış olayların yaşanacağı tahmininde bulunan Abdullaziz, e

A+A-

 

4 vekil istifa edecek,

2 başkan hapse girecek

 

 

Kıbrıs Time adlı internet sitesine, ünlü astrolog Abdullah Abdüllaziz çarpıcı kehanetlerde bulundu. 

Ülkede bir ay içinde şimdiye dek yaşanmamış olayların yaşanacağı tahmininde bulunan Abdullaziz, en az iki belediye başkanının hapse gireceğini söyledi.

Haziran ayı sonunda hükümetin istifa etmek zorunda kalacağını da söyleyen Abdullah Abdülaziz, UBP'den en az 4 vekilin istifa ederek bağımsız kalacaklarını, onların desteği ile çok tabanlı bir hükümet kurulacağını ve bu hükümeti CTP, DP, TDP, ÖRP ve DGP'nin oluşturacağı kehanetinde de bulundu.

2013 yılının hemen başında erken genel seçim olacağını da iddia eden ünlü medyum yılsonuna kadar ülkede büyük sıkıntılar yaşanacağını ifade etti

 


 

Saner, tanınmadı, sinirlendi!..

 

Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Ersan Saner’in geçtiğimiz günlerde canı epeyce sıkıldı.

Futbolda Yılın Başarılıları Ödülleri Gecesi’ne katılmak isteyen Saner, neye uğradığını şaşırdı. Golden Tulip Otel’de gerçekleşen geceye gelen ve davetli listesinde olmadığı iddia edilen Saner’i kapıda karşılayanlar bakanı tanımadı, “Buyurun nasıl yardımcı olabiliriz” diye sordu.

Bunun üzerine sinirlenen Saner, “Siz benim kim olduğumu bilmiyor musunuz? Koca bakanı tanımıyor musunuz” diyerek tepki gösterince bir anda ortam gerildi. Ardından Saner, törene katılmadan, oradan ayrıldı.

 


 

Çakıcı, YDÜ'nün “en büyük cami” projesine destek verdi

 

 

 

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, dünkü Meclis konuşmasında ilginç bir şekilde Yakın Doğu Üniversitesi'nin "cami projesine" dolaylı destek verdi. DP Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu'nun "Geçmişte işleri yürüsün diye Atatürk büstü yaparlardı, artık cami yapıyorlar, yol projesi değişsin diye bu yapılıyor" sözleri üzerine Çakıcı, "Eğer İlahiyat Fakültesi izni vermişsek, cami yapılmasının istenmesini de doğal karşılamak lazım" dedi.

 


 

Hıdıroğlu izne çıktı…

 

Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Cansel Hıdıroğlu, görevinden ayrılıyor. Çocuk Yuvası’nda ardı ardına yaşanan genç kızların yuvadan kaçması olayları sonrası Hıdıroğlu bizzat sorumlu tutulmuştu. Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi’nin de Hıdıroğlu ile arasında sorunlar yaşandığı iddia edilirken, Hıdıroğlu, emekliliğini istedi.

Şimdi izinlerini kullandığı iddia edilen Hıdıroğlu’nun önümüzdeki aylarda emekliye ayrılacağı bildirildi.

Yuvadaki sorunları açıklıkla dile getirdiği için cezalanan ve işinden durdurulan Barış Başel’e ise destekler sürüyor. Son olarak Türkiye Sosyal Hizmet Uzmanları da Başel’i desteklediğini bildirdi.

 


 

Toparlanıyoruz

 

“Sistemin dışladıkları ve sisteme entegre olanların birlikteliği:

Belli bir grup var ki #toparlanıyoruz hareketine inanan ki bunlar gerçekten bugüne kadar ki sisteme eleştirel yaklaşan ve bununla birlikte sisteme entegre olmayan, diğer grup eleştiren ama sisteme karşı net duruş sergilemeyen en nihayetinde bir diğer grup ise sanki 16 yaşında ilk kez bu ülkenin nasıl yöneltildiğini öğrenmiş 40 yaş civarı sisteme entegre aydınlar. Şimdi bu amalgama durum ne çıkarır bilinmez, ortaya karışık bir durum da çıkarabilir ivme çok yükselmeden kavga da çıkarabilir.”

 

MEHMET HARMANCI

 

 


 

Gaz kontrol bir ki!

 

“İyi gidiyoruz” demeyin Allah aşkına!

Kim, elde avuçta ne varsa satar?

Zorda kalan!

Peki; KKTC’de ekonomi zorda mı?

Değil!

Neden değil?

Başbakan ve Maliye Bakanı mı biliyor yoksa siz ya da biz mi?

Peki o zaman neden her şey satılığa çıkıyor?

O zaman?

Evet o zaman; “İşler iyi gitmiyor, ideolojimiz, inancımız ve aldığımız talimat gereği, falancayı, filancayı özelleştireceğiz” demek doğruyu söylemektir.

Doğruyu yapmak mıdır?

İşte o tartışılır!

Ama KKTC battığı için KTHY gitti, LTB bitti ve Koop-Süt, Telekomünikasyon ile KIBTEK; tek tek basaraktan, bade süzerekten, inci dizerekten özelleştirilecek ay anam!

İşler iyi değil… Bunu lütfen kabul edin; sonra konuşalım…”

 

Serhat İNCİRLİ

 


 

Bu ülke bu yıkımı kaldırmaz!

 

“Yakında domino taşı gibi yıkılan ekonomik aktörler izleyeceğiz bu sahnede.

Önce devlet iştirak ve kurumları çekecek başı.

Belediyeler. Kurumlar. İşte ETİ. İşte, KOOP ve dahası.

Çare mi, yöntem mi, kurtuluş mu, kolaycılık mı? Tam olarak anlaşılmadan hayatımıza girdi özelleştirme.

Batırmak, satmak, kapatmak kolaydır.

Önemli olan irade ile çözüm yolları üreterek ekonomiye katkı sağlanmasıdır.

Çok mu karamsarım bilmiyorum ama bu gidişat daha çok ocaklar yakar diye düşünüyorum.”

 

ERÇİN ŞAHMARAN

 


 

“Bu konuda partizanlık yapıldığını hiçbir koşulda kabul etmem. İlgili yerel yönetici ve bürokratlarla defa defa üzerinden geçiliyor. Şikayeti olan lütfen bakanlığa gelsin. Salı ve Cuma günleri herkesle görüşüyorum”

 

Nazım ÇAVUŞOĞLU (İçişleri Bakanı)

 


 

 

“Ülkemizde yaşananlar kokuşmuş sistemin göstergesidir. Koku, kangren olmuş bütün vücuttan gelmektedir. Sömürgeci, yok edici yeni liberal anlayışın temsilcileri ayrıcalıklarını devam ettirmek için yaratılan kokuşmuş rejimi korumak istemektedir. Halkımız uyuyor gibi davranarak sonunu beklememelidir.”

 

Tahir GÖKÇEBEL (KTOEÖS Başkanı)

 


 

 

"Bugün de aynısını söylüyorum: ‘Koop Süt devletin değil dolayısı ile devlet satamaz. Bu bir hukuk devleti çıkmazı yaratır!’ "

 

Ferhat ATİK’in profilinden

 

***

 

TC ile Kıbrıs Cumhuriyeti milli futbol takımları ilk kez resmi maç yapacak, bizimkiler hâlâ ‘müzakerelerin özüne ilişkin görüşmeyiz’ diyor.”

 

Özdil NAMİ’nin profilinden

 


 

FOTO YORUM

 

 

Birçok ülkede, rastlanan görüntü, bu kez Arasta’da ortaya çıktı. Heykel olan bir genç, turistlerin ilgisini çekmeyi başardı ancak polisin de gazabına uğradı. “Bu genç yaşta herkesin içinde dilenmekten utanmıyor musun?” sözleriyle soluğu karakolda aldı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1172 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler