1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kazanmış olsa da eksileri çok
Kazanmış olsa da eksileri çok

Kazanmış olsa da eksileri çok

Her iki takım da üst sıralarda mücadele eden takımlar. Amaç galip gelmek olunca maçın keyfi de artar. Her ne kadar kendi sahasında oynamasa da Lefke deplasmanları oldukça zordur. Lefke bunu daha ilk haftadan gösterdi rakiplerine. Bol pozisyonlu bir ma

A+A-

 

 

Her iki takım da üst sıralarda mücadele eden takımlar. Amaç galip gelmek olunca maçın keyfi de artar.

Her ne kadar kendi sahasında oynamasa da Lefke deplasmanları oldukça zordur. Lefke bunu daha ilk haftadan gösterdi rakiplerine.

Bol pozisyonlu bir maç oldu. Lefke adına daha çok olan pozisyon zenginliği MTG adına daha azdı. Kazanmak için sahada olsalar da tedbirli davranarak başladılar oyuna. Bir tarafta Kasım, diğer tarafta da Yasin ve Jack gerçeği vardı. Bu oyuncuları durdurmak için yakın oynamak gerek. Çünkü yapılacak hataların telafi edilemediği oyuncular bunlar. Durdurulması zor olan bu oyunculardan galip gelen hangisi olacaktı?

bu oyuncuların zaafiyeti anında ise geriden gelen sürpriz bir oyuncu oyunun kaderini değiştirebilmeli.

Orta alanı çabuk geçen, kenarlardan getirilen toplarda, duran toplarda ve dış şutlarda etkili olabilen iki takımın tempolu oyunu iki takıma da yakışan bir durumdu. Savunması daha az hata yapan veya orta alanı daha iyi kullanan veya mücadele eden takım maçı kazanır dedirtti.

Ve büyük hatayı yapan Lefke takımı oldu. Buğra’nın anlamsız yan pası üç arkadaşını birden oyundan düşürdü. Affetmeyen Yasin. Penaltı golü ilaç gibi geldi Türk Gücü’ne. O ana kadar Lefke ataklarıyla boğuşan ve bunalan takım bir anda büyük bir ikramla öne geçti. O saatten sonra işler Lefke için iyi gitmedi.

Buna bir de Cahit’in kırmızı kartı eklenince iyice umutsuzluğa kapıldılar.

Oyunun geneline baktığımızda Lefke savunmadan başlayan hazırlık pasları ile oyun kurmada rakibine oranla daha başarılıydı. Takımda yardımlaşma var. Ancak bu durum stresli durumlarda değişiyor. Yapılan hatalardan sonra oyuncuların birbirlerine bağırmaları Lefke adına en olumsuz görüntüydü. Hırslarını olumlu kullanmayı öğrenmeli oyuncular.

Hava toplarına hakim olan takım Lefke. İlk müdahaleler yerinde. MTG savunması ilk müdahalelerde yavaş kalıyor.

Dün Kasım’ı kullanma konusunda sıkıntı yaşayan takım Azizin kaçırdığı net pozisyonlara da hayretle baktı. Tüm olumsuzluklara rağmen gol atmayı becerebilseydi takım bana göre daha çok direnebilirdi.

Yedek kulübesinde oyunu değiştirebilecek oyuncu sıkıntısı takımda önemli bir sorun. 1-0’dan sonra oyuna Eren’i alıp Buğra’yı orta sahaya kaydırması da istenilen verimi veremedi. Çünkü Buğra’nın aklı hala yaptığı hatadaydı.

Mağusa Türk Gücü şampiyonluk hedefi olan bir takım. Eğer Yasin gibi bir forveti olmasaydı, maçın skoru lehine olmayabilirdi. Savunmasında ciddi sıkıntılar var. Nerdeyse hiçbir hava topunu alamdılar. İlk müdahaleler sıkıntılı. Oyun kurmaktan bihaber savunması. Orta sahanın mücadele yoksunu. İleri atılan topların çok azı forvetlerle buluşuyor. Kaldı ki Jack ve Yasin gibi iki forvetin var. Takım onları iyi kullanamıyor. Arkalarında oynayan oyuncuların katkısı hiç yok. Lefke on kişi kalmasaydı son dakikada buldukları pozisyonlar hayal olurdu. On kişi kalan ve ısrarla gol kovalayan takıma karşı pozisyon bulmak çok zor bir durum değildi. Azizin beceriksizliği de büyük şanslarıydı.

Şampiyon olmak istiyorsa MTG sıkıntılı noktalarını düzeltmeli. Her maçta bu kadar şanslı olmazlar benden söylemesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 795 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler