1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KAZANMAK İSTİYORUZ'
KAZANMAK İSTİYORUZ

'KAZANMAK İSTİYORUZ'

Ülkemiz futbol liglerinin başlamasına kısa bir süre kala Çetinkaya ile Küçük Kaymaklı, lig öncesi ilk ciddi sınavlarından bir tanesini Cumartesi günü verecek. Lefkoşa’nın iki güzide kulübü Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin her yıl gelenek

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Kupası öncesinde Çetinkaya ve K.Kaymaklı başkanları bu kupayı almak istediklerini belirtti

  

“KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUM”... Çetinkaya Başkanı Ömer Arhun “KTSYD Kupası’nda iddialıyız. Bu maçı kazanacağımıza inanıyorum. Bu kupayla beraber Süper Kupa’yı kazanırsak sezon öncesi ciddi bir motivasyonolur”

 

 “BU KUPAYA HASRETİZ”... K.Kaymaklı Başkanı Ali Başman “Son iki yıldır KTSYD KUpası’nı kaybediyoruz. Üç kez üst üste oynayacağımız bu kupayı mutlak surette kazanmak istiyoruz. KTSYD Kupası’na hasretiz”

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Ülkemiz futbol liglerinin başlamasına kısa bir süre kala Çetinkaya ile Küçük Kaymaklı, lig öncesi ilk ciddi sınavlarından bir tanesini Cumartesi günü verecek. Lefkoşa’nın iki güzide kulübü Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği KTSYD Kupası’nda karşı karşıya gelecekler. Bu önemli maç öncesi Yenidüzen Spor Servisi, Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Ömer Arhun ve Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü Başkanı Ali Başman ile bir araya geldi. Her iki başkanın ortak düşüncesi bu kupayı kulüplerinin kazanacağı yönünde.

 

ARHUN: “KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Çetinkaya Türk Spor Kulübü başkanı Ömer Arhun, KTSYD Kupası’nda iddialı olduklarını ve bu maçı kazanacaklarına inandığını belirtti. Arhun, bu maç öncesi kalecileri Hasan Piro’nun sakatlığı nedeni ile forma giyemeyeceğini ancak diğer kaleci Anıl’a güvendiklerini söyledi.

 

“LEFKE MAÇI YENİLMEZ BİR TAKIM OLMADIĞIMIZI GÖSTERDİ”

Bu sezon oynadıkları hazırlık karşılaşmalarını kazandıklarını ancak son oynadıkları Lefke maçını kaybettiklerini hatırlatan Arhun, “Son Lefke ile oynadığımız hazırlık maçında mağlup olduk. Bu da bizim yenilmez bir takım olmadığımızı, tüm futbolcularımızın anlaması açısından çok önemli oldu” diye konuştu. O maçta Hasan Piro, Hüseyin Kayalılar ve Batshi gibi önemli oyuncularının olmadığını, bu eksikliklerin de kendisine göre mağlup olmalarında ekten olduğunu söyleyen Arhun, yenilgi yaşamalarının bir bakıma iyi olduğunu dile getirdi.

 

“İKİ KUPAYI KAZANIRSAK CİDDİ BİR MOTİVASYON OLUR”

KTSYD Kupası’nın sezon öncesi önemli bir motivasyon kaynağı olduğuna inandığını söyleyen Arhun, bu kupanın akabinde Süper Kupa maçları olduğunu, her iki kupayı almaları halinde çok ciddi bir motivasyon kazanacaklarını, bu yüzden de öncelikli olarak KTSYD Kupası’nı kazanmak istediklerini söyledi.

Takımın durumundan oldukça memnun olduğunu, futbolcuların da bu kupayı kazanmak istediğini söyleyen Arhun kalabalık bir topluluk olarak Çetinkaya taraftarlarını bu karşılaşmaya beklediklerini sözlerine ekledi.

 

BAŞMAN: “BU KUPAYA HASRETİZ”

Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü Başkanı Ali Başkan, geride bıraktığımız 2 yılda KTSYD Kupası’nı oynadıklarını ancak kazanamadıklarını, üç kez üst üste oynayacakları bu kupayı mutlak surette kazanmak istediklerini söyledi. “Bu kupaya hasretiz” diyen Başman, takımı izlediğini ve etüt ettiğini geçtiğimiz yıldan farklarının iyi bir kaynaşma ve arkadaşlık oldunu belirtti.

Başman “Herkesin herkese bir alternatifi olduğu için bir rekabet ortamı var, bu da çok iyi” diye belirtirken “Çetinkaya son şampiyon, kolay bir maç olmayacak fakat bizim moral motivasyon kazanmak adına bu kupayı onlardan daha çok kazanma isteğimiz var ve kazanmak durumundayız” şeklinde konuştu.

 

OYUNCU DENEMEDE ÖZELEŞTİRİ

Sezon öncesi hazırlık döneminde birçok oyuncuyu denemeye alan ancak son olarak geçtiğimiz sezon takımda yer alan Debola ile anlaşan Küçük Kaymaklı’da Ali Başman özeleştiri yaptı. Başman “Özeleştiri yapacak olursak oyuncu denemelerinde biraz geciktik. Fakat biliyorsunuz Debola sezon açılışından beri bizimle. Kendisine bazı sebeplerden dolayı takım bulması söylendi. Denemelerin ardından Debola’nın takıma ısrarla dönmesi de vardı. Salı günü itibariyle Debola’yı kadromuza dahil ettik” diye konuştu. Gökhan Bozkaya konusuna da değinen Başman bu futbolcunun çok iyi bir oyuncu olduğunu, ancak kontenjana takıldığını, bu sorun olmamış olsaydı kesinlikle kadrolarına dahil edecekleri bir futbolcu olduğunu söyledi.

 

“TARAFTARIN UĞURUNA İNANIYORUM”

Yeni sezonda geçtiğimiz yıla nazaran daha çok gol atabilecek bir hücum hattına sahip olduklarını belirten Başman bu maçta şeref tribününde yer alacağını ancak kendi taraftarlarının yanında maç izlemenin daha huzurlu ve rahat olduğunu ve bunun uğuruna inandığını belirtti. “Şeref tribünündeki herkes yakın dostumuz yanlış anlaşılmasın. Taraftarın arasında oturmanın uğuruna daha çok inanırım. Kendimi daha huzurlu rahat hissediyorum” diye konuşurken bu maçta kendi taraftarlarının Çetinkaya’ya nazaran misli misli fazla olacağına inandığını ve taraftarlarının kendilerini yalnız bırakmayacağını düşündüğünü söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 500 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler