1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kazanç
Kazanç

Kazanç

Hasan Piro, Abbas, Ertan, Uğur ve Batshi yedek kulübesinde. Daha önce oynama şansı bulmayan diğer futbolcular sahada. Şampiyonluk inanılmaz bir eforla ligin bitimine iki hafta garantilenmiş. Böylesi bir kadro tercihi için de Turan Altay’a saygı duy

A+A-

 

Hasan Piro, Abbas, Ertan, Uğur ve Batshi yedek kulübesinde. Daha önce oynama şansı bulmayan diğer futbolcular sahada.

Şampiyonluk inanılmaz bir eforla ligin bitimine iki hafta garantilenmiş. Böylesi bir kadro tercihi için de Turan Altay’a saygı duymak gerek.

Fakat farklı kadro yapısı Çetinkaya’nın saha içinde önemli sıkıntılar yaşamasına neden oldu.

Örneğin maç boyunca ciddi bir uyum sorunu yaşandı. Bunun neticesinde önemli kademe hataları yapıldı.

Sarı kırmızılılar bugüne kadar takım savunmasını en iyi yapan ekip. Kademeli savunma sayesinde 24 maçta 0.7 gol yeme oranı ile oynadı.

Lefke maçın başında baskılı oynayıp bir an önce sonuca gitmeyi planladı. Orta alanda yapılan baskı sonucu Kasım ve Musa buluşturuldu.

Çetinkaya Lefke’nin orta alandaki baskısına cevap veremedi. İkinci bölgede fazla baskı görmeyen Lefke ileriye rahat toplar attı. Bu maçın kaderini belirleyen ana faktördü.

Akın son haftalarda sol bekte başarılı bir performansla oynamıştı. Akın aynı başarıyı orta alanda gösteremedi.

Serhan her zamanki gibi gayretliydi. Savunmanın önünü kapatmak için ciddi bir efor sarf etti.

Orta alanı tek bir futbolcu ile kapatmak zor. Rakip takımın ikinci bölgedeki etkisini azaltmak ve ileriye top atmasını engellemek istersen mutlaka yakın oynamak zorundasın. Eğer yakın oynamaz rakibe topla oynama konusunda serbesiyet verirsen mağlubiyet kaçınılmaz olur.

Çetinkaya savunmasının arkasına ve arasına atılan her top tehlike yarattı. Göbekte Serkan ve Abbas bu karşılaşmaya kadar inanılmaz bir uyum içinde oynamıştı.

Abbas’ın yokluğunda deneyimli futbolcu Serkan da sıkıntı yaşadı. Gerekli alan ve adam markajında yetersiz kaldı.

Dörtlü savunmada defans oyuncuları arasındaki uyum ve önsezi çok önemli. Beklerin ters kademeye girmesi de önemli bir detay. Bunlar dörtlü savunmanın olmazsa olmazları arasında ön planda.

Uyumsuzluk Kasım gibi yetenekli bir golcünün istediği tek şeydi. Kasım oyunun genelinde bu zaafı iyi değerlendirdi.

Çetinkaya sonuca gitmek için bir tek adrese yöneldi. Lefke’nin solu.

Bu alana Tunç girdiği zaman etkili toplar taşıdı. Fakat final paslarında aynı başarı görülmedi. Alternatif yollar denenmeyince gol atmak şansa kaldı.

Son bölümde Ertan ve Batshi görev aldı. yapılan değişiklikler sayesinde top rakip kale önüne daha rahat taşındı.

Karşılaşmanın olaysız geçmesi için hafta boyunca büyük efor sarf eden her iki takım futbolcu, teknik heyet, ve yöneticilerini kutlamak istiyorum. Bana göre günün en büyük kazancı buydu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 931 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler