1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KAYMAKLI’YA KIRILDIK, ÜZÜLDÜK'
KAYMAKLI’YA KIRILDIK, ÜZÜLDÜK

'KAYMAKLI’YA KIRILDIK, ÜZÜLDÜK'

Transferin son saatlerinde Küçük Kaymaklı ile yabancı oyuncu Jeffrey konusunda el sıkışan ancak daha sonra Küçük Kaymaklı’nın bu transferden vazgeçtiğini belirtmesi sonrası ilginç bir gelişme yaşayan Çetinkaya’da başkan Mehmet Tatar “Küç

A+A-

 

 

Federasyona Koffi transferini bitirmek için geldiklerini belirten Tatar, ihtiyacı olmamasına rağmen Kaymaklı’nın Koffi için devreye girdiğini, ondan sonra Jeffrey’ gözden çıkarılınca bu futbolcu ile sezon sonuna kadar kiralık olarak Kaymaklı ile anlaştıklarını söyledi

 

Jeffrey’nin imza attıktan sonra Kaymaklı’nın bu transferden vazgeçmesi sonrası kırıldıklarını belirten Tatar aynı zamanda da üzüldüklerini söylerken, kendilerinden başka dostları olmadığını dile getirdi. Transferlerin bu şekilde görüşülmemesi gerektiğinin altnı çizdi

 

Transferin son saatlerinde Küçük Kaymaklı ile yabancı oyuncu Jeffrey konusunda el sıkışan ancak daha sonra Küçük Kaymaklı’nın bu transferden vazgeçtiğini belirtmesi sonrası ilginç bir gelişme yaşayan Çetinkaya’da başkan Mehmet Tatar “Küçük Kaymaklı’ya kırıldık aynı zamanda da üzüldük” dedi.

 

TATAR: “KOFFİ’Yİ BİTİRMEK İÇİN GELDİK AMA…”

Yaşanan gelişmeleri değerlendiren Tatar ara transferin son gününde Futbol Federsayonu’na Lefke oyuncusu Koffi’nin transferini bitirmek için geldiklerini ancak Federasyon’a vardıklarında işin başka bir boyuta ulaştığını, futbolcular için yüksek meblağlar istendiğini, hiç kimsenin futbolcuya hangi takıma gitmek istiyorsun ya da bu takımda futbol oynar mısın demediğini söyledi. Transferin son saatlerinde kaleci Ali Duvarcı’nın hangi takıma gideceğinin belli olmadığını, Jeffrey’nin Bağcıl’a verilmek istendiği ancak bu oyuncunun Bağcıl’a gitmek istemediğini söyleyen Tatar yanlış bir transfer politikası izlendiğini söyledi. Bu tarz transfer görüşmelerinin federasyonda değil, kulüplerin kendi arasında olması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

“ÇETİNKAYA’NIN KENDİNDEN BAŞKA DOSTU YOK”

Koffi transferini bitirmek için Federasyon’a geldiklerini söyleyen Tatar bu transferde işin imzaya kaldığını söylerken, Küçük Kaymaklı’nın yabancı oyuncu kontenjanının dolu olmasına rağmen neden Koffi’yi istediğini anlamadıklarını dile getirdi. Cedric’in haber vermeden ayrılmasının ardından bu bölgeye Koffi ile takviye yapmayı planladıklarını söyleyen Tatar, Koffi olmayınca Kaymaklı ile Jeffrey konusunda el sıkıştıklarını söyledi. Tatar Jeffrey konusunda rakamlarda anlaşma sağlandığını ve iki kulüp olarak birbirlerine teşekkür ettiklerini, Başman’ın ayrıca Jeffrey’e başarı dilediğini söyledi. Bir süre sonra Başman’ın bu transferden vazgeçtiğini söyleyen Tatar ne olduğunu anlamadıklarını, bonservisin yazılması aşamasında işin bozulduğunu söylerken “Çetinkaya’nın Çetinkaya’dan başka dostu yok” diye konuştu. Jeffrey’nin Kaymaklı’da bundan sonra ne kadar verimli olacağının ise soru işareti olduğunu sözlerine ekledi.

 

“YABANCILARA ÇOK TOLERANS TANINIYOR”

Cedric konusunda da konuşan başkan Tatar bu futbolcunun alacağından fazlasını alarak ayrıldığını söyledi. Yabancı futbolculara çok tolerans tanındığını söyleyen Tatar “Yabancı futbolcuları hiçbir yasal bağlayıcı yanımız yok. Çok tolerans tanınıyor. Bunları göz önünde bulundurmamız lazım” diye konuştu. Federasyon’un yabancı futbolcu konusunda bağlayıcı kararlar alması gerektiğini söyleyen Tatar aynı şekilde futbolcuya hakkını vermeyen kulüplere de yaptırım uygulanması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

“MUSA VE EDİZ KALİTELİ OYUNCULAR”

Ara transfer döneminde kadrolarına dahil ettikleri Musa Büyük ve Ediz Çukurovalı’ya da değinen Tatar “Musa Büyük kendini ispatlamış bir oyuncu. Aynı şekilde Ediz de kaliteli bir oyuncu. Bizim amacımız kadrodan oyuncu eksiltmeden iki takviye yapmaktı. Tek handikapımız Cedric oldu, onu da geri getirebilmek için çalışmalarımız sürüyor. Gelmezse Esinimiz, Akınımız, Bathsimiz veya Cemremiz” var diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler