1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kaymaklı’nın yapacağını Göçmenköy yaptı
Kaymaklı’nın yapacağını Göçmenköy yaptı

Kaymaklı’nın yapacağını Göçmenköy yaptı

Haftanın en keyifsiz karşılaşması olacağı belli olan bir maçta lider Küçük Kaymaklı sadece aldığı üç puana sevindi. Hele hele Debola’nın maçın tamamlanmasına az bir süre kala depar atarken sağ üst bacak adalesinin atması üzülmesine bile neden oldu.

A+A-

 

 

Haftanın en keyifsiz karşılaşması olacağı belli olan bir maçta lider Küçük Kaymaklı sadece aldığı üç puana sevindi.

Hele hele Debola’nın maçın tamamlanmasına az bir süre kala depar atarken sağ üst bacak adalesinin atması üzülmesine bile neden oldu. Küçük Kaymaklı bu dakikadan sonra geriye kalan 12 dakikayı üç oyuncu değişikliği yaptığı için karşılaşmayı 10 kişi tamamladı.

Hemen doktora gönderilen Debola’nın yapılan ilk kontrollerde adalede gerilme olduğu tespit edilirken Pazartesi günü çekilecek MR’ın görüntülerine göre durumu netlik kazanacak.

Küçük Kaymaklı’da Carlos’un iki güzel ortasından, ilkinde Göçmenköy futbolcusu Umut Özkan’ın ters kafası Küçük Kaymaklı’yı öne geçirirken, Göçmenköy’den Sabri Uskanbaş’ın uzaktan vuruşunda topu sadece seyreden Küçük Kaymaklı’nın başarılı kalecisi Ufuk Şimşek’in Göçmenköy’ün eşitliği yakalamasına neden oldu.

Günün başarılı ismi olan Carlos’un ilk ortasının fotokopisi gibi yaptığı ortada ilk golü ters bir kafa vuruşu ile kendi kalesine atan Umut Özkan’ın hatasından yararlan tecrübeli oyuncu Jacques güzel bir vuruşla takımı Küçük Kaymaklı’yı yeniden öne geçirdi.

İlk yarı tamamlandı dediğimiz anda Debola, Carlos’dan aldığı topla Mustafa Yaşinses ile neden ise beş pas yaparak girdikleri Göçmenköy ceza alanı içerisinde topla son buluşan Mustafa Yaşinses skoru belirleyen adam oldu.

İlk yarı ve maç bu skorla tamamlandı.

Kısacası Küçük Kaymaklı’nın yapacaklarını, Göçmenköy yaptı ve Kaymaklı üç puanı aldı.

Göçmenköy, ikinci yarıya iki oyuncu değişikliği yaparak başladı. Bu yapılan değişikliklerle birlikte Göçmenköy daha çok koşan ve daha çok mücadele eden bir takım oldu. Kontra ataklarla Küçük Kaymaklı’nın üzerine gitmeye çalışan Göçmenköy kalesinde de pozisyon vermedi.

Göçmenköy’ün ilerleyen haftalarda orta alan oyuncuları daha çok çalışıp kanat oyuncuları da oyuna katkı yaptıkları takdirde galibiyet almamaları için sebep de kalmaz.

Zaman her şeyin ilacı ise Göçmenköy’ün en azından devre arasına kadar sabırlı davranıp, ligin ikinci yarısına da yapacağı nokta transferlerle Süper Lig’de de kalmayı başarabilir veya play-out şansı yakalayabilir.

Küçük Kaymaklı, Göçmenköy’ün durumu itibarı ile konsantre olamadığı maçtan üç puanla ayrılırken, hafta içerisinde yapacağı idmanlarda, oynayacakları maçlara odaklanıp yakalamış oldukları liderlik avantajını sürdürmelidirler. Aksi takdirde böylesi bir ligde en ufak bir konsantre kaybı ilerleyen haftalarda başına işler açabilir.

Maçın hakemi Irmak Emin, bu sezon çıktığı ilk Süper Lig maçında çaldığı düdüklerle ve verdiği kararlarla ilerleyen haftalara MHK’nın umutla bakmasına neden oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 362 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler