1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYMAKLI’NIN ÇEKİLMESİ KARIŞTIRDI
KAYMAKLI’NIN ÇEKİLMESİ KARIŞTIRDI

KAYMAKLI’NIN ÇEKİLMESİ KARIŞTIRDI

Büyük erkeklerde K. Kaymaklı’nın lige katılmama kararı çekilen tüm kuraları altüst etti

A+A-

 

 

 

 

 

Küçük Kaymaklı’nın Basketbol Ligi’nden ani bir kararla çekilmesinin ardından çekilen tüm kuralar adeta altüst oldu. 14 Kasım’daki Attila Topaloğlu Turnuvası’na katılması beklenen Kaymaklı’nın yerine Levent Soykut Turnuvası’na katılacak olan Doğu Akdeniz Üniversitesi dahil edilirken, Levent Soykut Turnuvası da Gönyeli, Koopspor ve YDÜ arasında yapılacak.

Büyük Erkekler Ligi’nde bu sezon mücadele edecek 6 takımın 3 tanesi Attila Topaloğlu 3 tanesi de Levent Soykut turnuvasında mücadele edecek. Attila Topaloğlu Turnuvası’nda ligin yeni takımı Yenicami’nin yanı sıra Soyer Spor ile Doğu Akdeniz Üniversitesi karşı karşıya gelecek. Tek devreli lig usulüne göre oynanacak turnuvanın ilk gününde DAÜ ile Soyer Spor karşı karşıya gelecek. Levent Soykut Turnuvası’nda da ligin ilk 3 sırasındaki takımlar YDÜ, Koopspor ve Gönyeli takımları oynayacaklar.

 

OYUNCU KITLIĞI YAŞANIYOR

Bu sezon lige katılmak için uğraş içine giren Akdeniz Spor Birliği, Lefke, Karaoğlanoğlu ve en son da Küçük Kaymaklı yeterince oyuncu olmamasından dolayı lige katılmaktan vazgeçti. Büyük erkek takımlarının genç takım mecburiyetinin olmaması ve altyapıdan gelen oyuncuların yurt dışında okumak için adayı terk etmelerinden dolayı takımlar yeterli sayıda oyuncu bulmakta zorlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 604 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler