1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYMAKLI TAMAM DA GÖNYELİ NE OLACAK
KAYMAKLI TAMAM DA GÖNYELİ NE OLACAK

KAYMAKLI TAMAM DA GÖNYELİ NE OLACAK

Gönyeli’nin hiçbir varlık gösteremediği karşılaşmada kaymaklı rahat bir galibiyet elde etti. İlk devre çok hareketli değillerdi. Çetinkaya’nın bir gün önceki galibiyeti belli ki takım üzerinde biraz stres yaratmıştı. Ancak 1-0 öne geç

A+A-

 

 

                           

 

         Gönyeli’nin hiçbir varlık gösteremediği karşılaşmada kaymaklı rahat bir galibiyet elde etti. İlk devre çok hareketli değillerdi. Çetinkaya’nın bir gün önceki galibiyeti belli ki takım üzerinde biraz stres yaratmıştı. Ancak 1-0 öne geçtikten ve devreyi de önde kapadıktan sonra, ikinci devreye kendinden daha emin ve rahat bir şekilde başlayınca, farkı da bulmuş oldu. Hatta Debola biraz daha dikkatli olmuş olsaydı fark daha da büyüyebilirdi.

          Kaymaklı oyuna temposuz başladı, halbuki Yasin, Mustafa, Hamis, Debola gibi orta alanda topla süratlenebilen oyuncuları varken oyuna temposuz başlaması bana göre hatadır. Topla süratli bir şekilde rakibinin üzerine giden oyuncular sahip bir takımın oyunu orta alanda yavaşlatarak gereksiz paslaşmalar yapması büyük hatadır.

         Atılan üç gole baktığımızda, hem Yasin hem de Hamis’in, orta alandan sahip oldukları topu süratli bir şekilde kanatlara taşıyıp yaptıkları ortalardan buldular. Benim anlatmak  istediğim oyun anlayışının en güzel göstergesi bu atılan üç gol yansıtıyor. Bana göre kaymaklının bu özelliğe sahip oyuncuları varken oyunu orta alanda sıkıştırması ve gereksiz top kayıpları yaşaması hem zaman kaybı hem de büyük hatalar yapmalarına sebep olur. Kaymaklı çıktığı her maçta daha tempolu ve daha süratli oynadığın her maçı rahat kazanabilecek güçtedir. Yeter ki bu özelliğe sahip oyuncuları arzulu ve istekli olsun.

         Dünkü maçta uzun bir aradan sonra beğendiğim Hamis, görevini yapan oyuncuların başında gelir. Yasin Kurt ve Debola da maçın iyilerindendi. Aslında dünkü maçta kaymaklıda görevini yapmayan oyuncu yoktu. Çünkü gönyeli, Kaymaklıyı zorlayacak hiç bir varlık gösteremedi.

         Daha önceleri de yazdığım gibi kaymaklı çok iyi bir kaleciye sahip oldu. Gerçi dünkü maçta kendisine çok iş düşmedi, ancak, topa sahip olduğu anlarda, topu oyuna sokma esnasında ve topun kaleden uzak olduğu anlarda oyunu takip etmesi iyi kaleci olduğunu gösteriyor. Ancak kendisine bir büyüğü olarak şımarmamasını önereceğim. Şimdiki yolunda devam etmesi halinde her geçen gün bir çok spor severin gönlünü fethedeceğinden hiç kuşkusu olmasın. Kaleyi devralalı kalesinde gol görmeyen Ufuk’u yürekten kutluyorum. Unutmayalım ki kalecisi iyi olan takımlar şampiyonluk yarışının en büyük favorileridir.

         Gönyeli’ye gelince, gerçekten durumu çok vahim. Bu kadro ile lig’de kalması mucizelere bağlıdır. Zaten camiada da umutların tükendiğini görüyorum. Takıma destek çıkan, düşmemesi için gayret gösteren yok. Onlar da şimdiden bir alt kümeyi kabullenmişler. Eğer durum böyle ise bana göre şimdiden gelecek yılın takımını oluşturmak lazım. Hem teknik adam şimdiden belirlenmeli hem de takım şablonunun tespit edilmesi lazım. Altı haftada sıfır puan çeken ve rakiplerinin de sürekli puan aldığı bir yarışta bu anlayışla devam etmek mümkün değildir.

         Lig’de kalmanın bedeli, bu noktadan sonra çok ağır. Gerek maddi olarak gerekse  motivasyon açısında toparlanmak çok zor. O yüzden yeniden yapılanmaya gidilip camia ve takımın çehresinin değişmesi lazım. Bunu şimdi başlatmazlarsa, bir alt lig’de işlerin daha zor olacağını şimdiden uyarmak isterim. Çünkü birinci lig süper lig kadar rahat değildir. Mazisi bir çok başarılarla dolu bir takımın bu durumda olması beni üzüyor ancak bu bir spor yarışmasıdır. Başarısız olanların yola devam etmesi zordur. Ancak bundan sonra yola devam ederken politikayı da kulüpten uzak tutmak gerekir. Bu yıldan ders alıp kulübü sadece bölge gençliğine hizmet eden bir camia olarak görmeleri gerekir aksi takdirde gelecek yıl da aynı hizipleşmeler devam ederse daha kötü günlerin yakın olduğunu belirtmek isterim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 993 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler