1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYMAKLI MI, DOĞAN MI?
KAYMAKLI MI, DOĞAN MI?

KAYMAKLI MI, DOĞAN MI?

Yarın karşılaşacak Küçük Kaymaklı ve Doğan Türk Birliği takımları, dün son çalışmalarını gerçekleştirdi

A+A-

 

 

 

 

MEHMET BOLKAN: “Küçük Kaymaklı takımı geçtiğimiz haftadan itibaren çıkışa başlamıştır. Bu çıkışımızın tesadüfi olmadığını göstermek için, Doğan Türk Birliği maçını kazanmak zorundayız. Kazandığımız takdirde şampiyonluk yolunda büyük bir yol almış olacağımızın bilinci içerisindeyiz”

 

CANER OSHAN: “Hedefimiz muhakkak oradan puan veya puanlarla dönmektir. Eğer yenemezsek en azından yenilmemek için her şeyi yapacağız. Özellikle üç hafta üst üste galibiyet aldık. En iyisini yapmaya çalışacağız”

 

 

Burhan GÜRKAN - Hüseyin KIRAL

 

Telsim Süper Ligi’nin onuncu haftasında ülkemizin en önemli derbilerinden biri olan Çetinkaya-Yenicami karşılaşması üç yıl aradan sonra Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda bugün yeniden oynanıyor.

Yarın ise aynı statta bir başka önemli karşılaşmada Küçük Kaymaklı ile Doğan Türk Birliği mücadelesi izlenecek.

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Küçük Kaymaklı futbol takımı, son lig maçında oynadığı futbolla lider Yenicami’yi mağlup ederken almış olduğu galibiyetin tesadüfi olmadığını göstermek istiyor.

Doğan Türk Birliği şampiyonlukta ben de varım diyebilme adına, çıkacağı Küçük Kaymaklı maçından üç puanı alıp evine dönmek arzusunda.

 

BOLKAN: “ÇIKIŞIMIZ DEVAM ETMELİ”

 

Küçük Kaymaklı Teknik Direktörü Mehmet Bolkan, Doğan Türk Birliği takımı ile 1993 yılında şampiyonluk yaşadığını, teknik direktör Caner Oshan ve yardımcısı Afün Girgen’in yanı sıra DTB başkanı Murat Girgen’in o dönemde futbolcu olduğunu belirtirken, onları iyi tanıdığını ve takımları adına neler yapabileceklerinin farkında olduğunu söyledi.

Mehmet Bolkan, takım olarak çıkışa geçtik ve bu çıkışımızın tesadüfü olmadığını göstermek için de mutlak kazanmak zorunda olduğumuz bir karşılaşma. Sakat veya cezalı oyuncum yok, kaybetme lüksümüz de yok diye konuştu.

Bolkan ayrıca takımını her maça göre ayrı taktiksel anlayışla çalıştırdığını belirtirken, şampiyon olabilmek için mutlaka DTB karşısında üç puan almak zorundayız dedi.

 

YÖNETİM MAÇA HAZIR

 

Her idmana tüm yöneticilerin katıldığını belirten teknik direktör Mehmet Bolkan, yönetim kuruluna teşekkür ederken, tüm futbolcuları ile bire bir ilgilenen Asbaşkan Ali Kamacı da, oynanacak olan DTB maçının kendileri adına zor bir maç olduğunun farkında olduklarını, bu nedenle futbolcuları daha fazla motive edebilmek için de ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

 

OSHAN: “EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

 

Küçük Kaymaklı’ya konuk olacak Doğan Türk Birliği son antrenmanını dün gerçekleştirdi. Teknik direktör Caner Oshan zor bir deplasman olarak nitelendirdiği maçta en iyisini yapmak istediklerini belirtti. Oshan, “Küçük Kaymaklı puan cetveline baktığınız zaman bire bir rakibimiz konumunda. Bu maça son çalışmamızı yapıp tam kadro gitmeye çalışacağız. Hedefimiz muhakkak oradan puan veya puanlarla dönmektir. Eğer yenemezsek en azından yenilmemek için her şeyi yapacağız. Şu anda kadromuz iyi. Özellikle üç hafta üst üste galibiyet aldık. Moral motivasyonumuz en üst seviyede. En iyisini yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

Ligde 5 şampiyonluk adayı olduğunu belirten Oshan, “Bu hafta ilk dört takım birbiri ile oynayacak ve şu takım kaybederse yarıştan kopar demek yanlış olur. Tabi puan alan takımlar da diğer takımlardan daha avantajlı duruma geçecek diye düşünüyorum” dedi.

 

“KONDİSYON OLARAK İYİ DURUMDAYIZ”

 

İstatistiklere bakıldığında Doğan Türk Birliği’nin attığı 29 golün 15’ini ikinci devrenin ilk 20 dakikasında attığı, bunun sebebinin ne olduğunun sorulması üzerine Oshan “Bir takım ikinci devrede arzuladığı golleri atabiliyorsa kondisyon olarak iyi durumdadır. Biz de kondisyon açısından iyi durumda olduğumuz için ikinci yarılar oyun başladığında istediğimiz pozisyonlara girip arzuladığımız golleri atabiliyoruz” diye cevap verdi.

Tecrübeli teknik adam son olarak yarınki maça gelecek seyircilere zevkli bir maç izlettireceklerini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 525 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler