1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYMAKLI GENÇLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR
KAYMAKLI GENÇLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

KAYMAKLI GENÇLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Telsim U19 Süper Ligi’nde bu sezon 2’nci olan, geçtiğimiz 2 sezonda ise şampiyon olan Küçük Kaymaklı gençleri kaliteleri ile göz kamaştırıyorlar. Bu sezon ligde 2’nci olan takımda Toykan Gol

A+A-

 

 

Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Telsim U19 Süper Ligi’nde bu sezon 2’nci olan, geçtiğimiz 2 sezonda ise şampiyon olan Küçük Kaymaklı gençleri kaliteleri ile göz kamaştırıyorlar. Bu sezon ligde 2’nci olan takımda Toykan Gol kıralı olurken, Orhan ise en az gol yiyen kaleci oldu.

 

KALESİNDE 16 GOL GÖRDÜ

Küçük Kaymaklı U19 takımının kalesini koruyan 1994 doğumlu Orhan Önal’ın çok büyük bir mazareti olmadan asla idman kaçırmadığını söyleyen antrenörü Serhat Ertürk ayrıca “Orhan bizim alt yapıdan yetişen bir oyuncumuz, minik takımımıza ilk geldiği zaman çoğu kimse bundan kaleci olmaz diye laf atardı, ancak Orhan çok çalıştı ve bu günlere geldi” şeklinde konuştu. Ertürk ayrıca Orhan’ın bu sezon kalesinde gördüğü 16 golden sadece 1 tanesini hatalı olarak yediğini belirterek bu oyuncusunun gelecekte çok iyi bir kaleci olacağını da sözlerine ekledi.

 

46 GOL ATTI

Kaymaklı U19 takımında oynayan Toykan Hacet ise bu sezon toplam 46 gol atarak gol kıralı oldu. Üç yıl önce Hamitköy’den takas yolu ile alınan bu oyuncu mükemmel tekniği ile göze batıyor. Toykan’ın üst düzey bir oyun zekası olduğunu söyleyen antrenörü “Asıl mevkisi orta saha olmasına rağmen 46 gol atmayı başardı, fazla süratli bir oyuncu olmamasına rağmen oyun zekası ve son vuruşlardaki ustalığı sayesinde bu kadar gol attı” şeklinde konuştu.

Bu arada Küçük Kaymaklı u19 takımı çalıştırıcısı Serhat Ertürk’e göre takımda şu anda 4 – 5 oyuncunun A takım seviyesinde olduğunu ve kulübün belirleyeceği stratejiye göre bu oyuncuların değerlendirileceğini de belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 803 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler