1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kaymaklı doğru işler yapıyor
Kaymaklı doğru işler yapıyor

Kaymaklı doğru işler yapıyor

Sezona üç puanla başlamak önemlidir. Bu sonuç takımın motivasyonunu artırdığı gibi taraftarlarının umutlarını güçlendirir. Geçen hafta Yenicami karşısında alınan galibiyet, takımın hem moralini hem motivasyonunu ve hem de özgüvenlerini artırmıştır. Hami

A+A-

 

 

 

 

Sezona üç puanla başlamak önemlidir. Bu sonuç takımın motivasyonunu artırdığı gibi taraftarlarının umutlarını güçlendirir.

Geçen hafta Yenicami karşısında alınan galibiyet, takımın hem moralini hem motivasyonunu ve hem de özgüvenlerini artırmıştır.

Hamitköy de sezona üç puanla başlayan takımlarımızdandı. Ancak şampiyonluk umutları K. Kaymaklı kadar yoğun olmadığı için, sadece ligde tutunabilmek ve en azından küme düşme tehlikesinden uzak bir sezon geçirmek hedefindedir.

Bu bilinç ve düşünce ile K.Kaymaklı deplasmanına gelen Hamitköy, haddini bilerek oynadı. Hatta 63 dakika da rakibi ile adeta boğuşarak mücadele etti. Kapalı savunma anlayışı ile rakibine geçit vermedi. Hiç olmazsa bir puan çıkarabilirse çok büyük bir başarı olacağının bilinci ile mücadele etti.

Fakat bu direnç 65 dakika sürdü. Yedikleri gol, oyun disiplinini bozmadı, ancak dirençlerini yıktı. Kaymaklı’nın özellikle ikinci devredeki tempolu ve süratli oyunu karşısında direnme güçlerini kaybettiler. Karşılaşma 2-0 bitti ama özellikle ilk golden sonra yakaladıkları pozisyonlarda düzgün vuruş yapabilselerdi fark daha da açılabilirdi.

Eğer Kaymaklı, ikinci devredeki temposunu, ilk devrede yapabilseydi, golü erken bulup rakibinin direncini çok önceden kırabilirdi.

Oyunun genelinde Kaymaklı çok pozisyon buldu, ancak rakibinin dirençli oyunu golün gelmesini geciktirdi. Eğere Topaloğlu, ikinci devredeki oyuncu değişikliklerini forvete adam koyma yerine savunmayı daha güçlü yapmayı hedefleseydi, belki de güçlü rakibinde bir puan almayı da başarabilirdi.

Ancak Topaloğlu, rakibinin gol noktalarındaki beceriksizliğini fark edince, forvetten iki oyuncusunu oyundan alıp, yerine iki tane süratli forvet oyuncusu koydu. İşte o noktadan sonra Kaymaklı, beklediği golü buldu ve Hamitköy’ün direncini kırdı.

Mağlup olmalarına rağmen, Hamitköy’ü kutluyorum. Çok zor koşullarda ve sezona geç başlamalarına rağmen ortaya koydukları mücadeleci oyun takdire şayandır. Savunma ağırlıklı oynamalarına rağmen, oyun disiplini ve mücadele ruhlarına hayran kaldım.

Kaymaklı’da dikkatimi çeken en önemli unsur, altyapıdan gelen oyuncuların takımı sırtlamış olmasıdır. Takımda, sekiz tane genç ve altyapıdan gelen oyuncuyu görmek ülke futbolumuz adına büyük bir kazanımdır diye düşünüyorum. Bu oyunculara güvenip onlara yer veren Enver hocayı da takdir ediyorum.

Birçok teknik adamın cesaret gösteremediği ve daha çok transfere yöneldiği bu dönemde gençlerimize önem verip onlara şans tanınması, ülke futbolu adına önemli bir kazanımdır. 

Futbolda birçok özelliği bir arada barındıran takımlar, rakiplerine oranla büyük avantaj elde etmeye başlıyorlar. Bunların başında altyapılara verilen önem geliyor. İyi yetiştirilmiş ve kulüp sevgisi iyi aşılanmış futbolcular, camialarda daha sağlıklı bir yapının oluşmasına neden oluyor.

Modern futbolda çabuk düşünmek, çabuk karar verebilmek, oyunu hızlandırmak ve güçlü bir fiziğe sahip olmak büyük avantajdır. Kaymaklı’yı ülke şartlarına göre birçok kulüpten ayıran en önemli unsur altyapılara verdiği önemdir.

Dün ilk devre tempoyu yükseltemedi ve gol noktalarında etkili olamadı. Ancak ikinci devrede tempo yükseldi ve gol geldi. Az önce belirttiğim gibi, süratli ve tempolu oynamak takımlara büyük avantaj sağlıyor.

İki haftadır izlediğim Kaymaklı gerçekten iyi yolda. Sahadaki oyun anlayışları, fizik kapasiteleri, tempolu oyunları, disiplinleri ve en önemlisi sahadaki ahenkleri mükemmel. Tüm oyuncular kendine verilen görevi layıkı ile yerine getiriyor. Teknik kapasitesi yüksek oyuncuları var. Oyunun kaderini etkileyecek futbolcu sayısı oldukça fazla. O yüzden maçı her an kendi lehine çevirebilecek avantaja sahip. Ayrıca savunmada dişe diş mücadele eden oyuncuları mevcut. Bu oyuncular görevlerini tam anlamıyla yerine getiriyorlar.

O zaman bu takımın başarıyı yakalaması kaçınılmazdır. Lige başladıkları gibi devam ederlerse şampiyonluğun en güçlü adayıdırlar.

 

 

 

Bu haber toplam 636 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler