1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kaymakamlık henüz tescil etmedi
Kaymakamlık henüz tescil etmedi

Kaymakamlık henüz tescil etmedi

KKTC MOK eski yönetiminin 11 Nisan 2015 Cumartesi günü yaptığı Olağanüstü Genel Kurul’un geçersiz ve illegal olduğu belirtildi.

A+A-

Hüseyin KIRAL

Ülkemizde faaliyet gösteren spor federasyonları KKTCMilli Olimpiyat Komitesi (KKTC MOK) eski yönetiminin 11 Nisan 2015 Cumartesi günü yaptığı Olağanüstü Genel Kurul’un geçersiz ve illegal olduğu belirtildi.
Spor Federasyonları sözcüsü Aşkın Burcu, yapılan genel kurulun tamamen KKTC MOK tüzüklerine aykırı olduğu konusunda Girne Kaymakamlığı’na konu ile ilgili olarak itiraz ettiklerini söyledi.

Burcu “Kaymakamlık itirazları değerlendiriyor”
Aşkın Burcu, şu ana kadar Girne Kaymakamlığı yapılan Olağanüstü Genel Kurul’u tescil etmediğini ve yapılan itirazları değerlendirdiğinin altını çizdi.
Burcu ayrıca, “Sözde genel kurulda seçilmiş gibi gösterilen spor federasyonları temsilcileri Taekwondo Federasyonu dışındakiler illagal olarak orada bulunuyorlar” dedi.
“Yapılan genel kurulda Bisiklet Federasyonu temsilcisiymiş gibi gösterilen Güner Burgul, Atıcılık Federasyonu temsilcisiymiş gibi gösterilen Atilla Mahmutoğlu ve Jimnastik Federasyonu temsilcisiymiş gibi gösterilen Tümer Öztürk’ün ilgili federasyonlar tarafından atanmış temsilcisi değildir” diyen Aşkın Burcu, Jimnastik Federasyonu temsilcisiymiş gibi gösterilen Tümer Öztürk’ün, böyle bir şeyden haberi olmadığı ve hatta genel kurula dahi katılmadığını söyledi.

Üç federasyon yazı verdi
11 Nisan 2015 Cumartesi günü yapılan KKTC MOK Olağanüstü Genel Kurul’un illegal olduğu gerekçesi ile geçersiz sayılmasını Girne Kaymakamlığı’ndan talep eden Spor Federasyonları konu ile ilgili yazılı başvuruda bulundular.
Atıcılık Federasyonu başkanı Türker Yiğitcan’ın verdiği bilgiye göre, konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı, Spor Dairesi ve Girne Kaymakamlığı’na verdiği yazıda oy hakları olmadığı bir genel kurulda nasıl temsilcilerinin olabileceğini sorduğu belirtildi.
Yiğitcan, Atilla Mahmutoğlu’nun Atıcılık Federasyonu temsilcisi olmadığını ve Mahmutoğlu’nun orada illegal olarak bulunduğunu ileri sürdü. Yiğitcan ayrıca ilgili makamlara yazdığı yazıda, kanunlara ve tüzüklere riayet etmeden sözde seçilen KKTC MOK yönetim kurulunun yasalar çercevesinde işlem görmesini talep etti.

Bu haber toplam 915 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler