1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYMAKAM ŞOK ETTİ
KAYMAKAM ŞOK ETTİ

KAYMAKAM ŞOK ETTİ

Yetiştirdiği zeytin ve çam ağaçları söküldüğü için şikâyet etti, Kaymakam şok etti… KAYMAKAM: “ZATEN İZİNSİZ EKMİŞTİN” Gayretköy’de 40 zeytin, 20 çam ağacının söküldüğü Güzelyurt Kaymakamlığı’na bildirildi, Güzelyurt Kay

A+A-

 

 

Yetiştirdiği zeytin ve çam ağaçları söküldüğü için şikâyet etti, Kaymakam şok etti…

 

KAYMAKAM: “ZATEN İZİNSİZ EKMİŞTİN”

 

Gayretköy’de 40 zeytin, 20 çam ağacının söküldüğü Güzelyurt Kaymakamlığı’na bildirildi, Güzelyurt Kaymakamı ‘Zaten izinsiz ekilmişti’ dedi…

 

Ektiği zeytin, çam ağaçları ile çitleri söküldüğü için Kaymakamlığa başvuran ve gereğinin yapılmasını isteyen Gayretköylü İsmet Başeğmez, Kaymakamlık’tan ‘Ağaçları zaten izinsiz ekmiştin’ yanıtı aldı.

40 zeytin, 20 çam ağacının yanı sıra çitlerin de söküldüğü tespit edilmesine karşın, Kaymakamlığın suçun takipçisi olmak yerine ‘Ağaçlar zaten izinsiz ekilmişti’ yanıtı vermesi hayret yarattı.

 

BAŞEĞMEZ: “SUÇ SİYASİ NEDENLERLE KAPATILDI”

Mayıs ayından bu yana Kaymakamlık, Polis, Tarım Dairesi arasında mekik dokuduğunu belirten Başeğmez, suçun kapatıldığını ileri sürdü.

Başeğmez, ortada narenciye fidanlarını yendiğine dair Tarım Dairesi’nin raporu ve ağaçların sökülmesinin de ortada olmasına karşın , ‘siyasi’ nedenlerle hiçbir cezanın uygulanmadığını savundu.

 

40 ZEYTİN, 20 ÇAM AĞACI

Uzun süredir özenle yetiştirdiği, büyüttüğü evinin yanındaki 40 zeytin, 20 çam ağacının yanı sıra çitlerinin de söküldüğünü Kaymakamlığa bildiren Başeğmez, Meyve Ağaçlarını koruma Yasası’nın ilgili maddesini de anımsattı.

Ağaçları söktüğünü savunduğu Gayretköy Muhtarı Nazım Erol’dan şikâyetçi olduğunu da bildiren Başeğmez, Polis’in yanı sıra, İç İşleri bakanlığa ve Başbakanlığa da ilgili yazısını gönderdi.

Başeğmez, ağaçları söktüğünü ve narenciye fidanlarını hayvanlarına yedirdiğini ileri sürdüğü Gayretköy Muhtarı Nazım Erol’un, yaptığını itiraf ettiğini de savundu.

 

KAYMAKAM: ‘EKİMLER İZİNSİZ YAPILDI’

Başeğmez’in şikâyeti üzerine Güzelyurt Kaymakamlığı’ndan, Kaymakam Menteş Gündüz’ün imzası ile gelen yazı hayrete düşürdü.

Kaymakam Gündüz, ‘Yapılan araştırmada ekmiş olduğunuz arazinin devlet arazisi olduğu ve ekimlerin de izinsiz olarak yapıldığı tespit edilmiştir’ dediği Başeğmez’in şikâyetini de dikkate almadı, ağaçların sökülmesine göz yumuldu.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1253 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler