1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYMAKAM DANA İLK KEZ KONUŞTU
KAYMAKAM DANA İLK KEZ KONUŞTU

KAYMAKAM DANA İLK KEZ KONUŞTU

Bakanlar Kurulu kararı ile LTB’ye atanan Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana ilk kez konuştu: “GELDİĞİMDE KASADA KURUŞ YOKTU” “Surlariçi temizliği için ayda 180 bin TL ödenen şirket neredeyse hiç iş yapmıyordu” B

A+A-

 

 

 

 

 

Bakanlar Kurulu kararı ile LTB’ye atanan Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana ilk kez konuştu:

 

“GELDİĞİMDE KASADA  KURUŞ YOKTU”

 

“Surlariçi temizliği için ayda 180 bin TL ödenen şirket neredeyse hiç iş yapmıyordu”Bakanlar Kurulu kararı ile LTB’ye atanan Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, Kanal Sim’de yaptığı açıklamada, “LTB ayağını yorganına göre uzatırsa kurtulacaktır” dedi.  “Geldiğimde kasada kuruş yoktu” diyen Dana, “şu an 2,5 milyon TL toplanmış durumda” şeklinde konuştu.

Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, LTB’ye atanması sonrasında ilk kez Kanal Sim’de canlı yayına çıkarak, soruları yanıtladı.  Kanal Sim ve Sim Radyo’dan ortak yayınlanan Günün Getirdikleri programına stüdyo konuğu olan Kaymakam Dana, “LTB ayağını yorganına göre uzatırsa kurtulacaktır” dedi.  “LTB'nin bütçesi bile yok, 40 milyon TL açık öngören bir taslak var” şeklinde konuşan Dana, “LTB bütçesini 85 milyon TL olarak hazırlayıp Bakanlar Kurulu'na sunduk” açıklamasında bulundu.   LTB'de 21 kişinin kayıtsız, sigortasız ve güvencesiz çalıştırıldığını tespit ettiklerini belirten Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, “Belediyede 123 değil, 50 civarında çalışan durdurulacak, sayı 889'a indirilecek” dedi.   “Geldiğimde kasada kuruş yoktu, şu an 2,5 milyon TL toplanmış durumda” diye konuşan Dana, “Ayda 2,5 milyon TL'lik su satan belediye sadece 600 bin TL topluyor. Surlariçi temizliği için ayda 180 bin TL ödenen şirket neredeyse hiç iş yapmıyordu” ifadelerini kullandı. LTB Kültür Sanat Kurumuna yönelik de konuşan Dana, kültür sanat kurumunun 2007 sonrasında kaydının yenilemediği kaydetti.

 

İşte Kemal Deniz Dana’nın söylediklerinden önemli satırbaşları:

 

·        Belediyeye 5 milyon TL hibe verildi.

 

·        Lefkoşa’da Surlaiçi’nin temizliği için özel şirkete ayda 180 bin TL veriliyordu, temizlik ise sıfır noktasındaydı.

 

·        Yarından (bugünden) itibaren Surlariçi’nin temizliğini devralıyoruz, orası ak pak olacak, Cemal Bulutoğluları da gelsin görsün.

 

·        Cemal Başkan bir TV programında herkese acıdım işe aldım diyordu.  Kendisine tavsiyem ayağını yorganına göre uzatmasıdır.

 

·        Geçenlerde belediyeden emekli olan ve ikramiyesini alamayan bir belediye çalışanı ile konuştum. Bana kızını evlendirmek üzere olduğunu ve eğer kızının düğününü yapamazsa intihar edeceğini söyledi. Durum bu kadar vahimdir.

 

·        Lefkoşa batabilirdi, Lefkoşa bitebilirdi. Bu atamanın yasallığı tartışılmamalı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1071 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler