1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYMAKAM ÇALIŞMALARA BAŞLADI
KAYMAKAM ÇALIŞMALARA BAŞLADI

KAYMAKAM ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki (LTB) sorunların; çalışanlar ve Belediye Emekçileri Sendikası (BES) ile uyum, şeffaflık ve işbirliği içerisinde yapacakları çalışmalarla çözümlenebileceğine inanç belirterek, bu yönde

A+A-

 

 

Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki (LTB) sorunların; çalışanlar ve Belediye Emekçileri Sendikası (BES) ile uyum, şeffaflık ve işbirliği içerisinde yapacakları çalışmalarla çözümlenebileceğine inanç belirterek, bu yöndeki çalışmalara bugün başlanacağını bildirdi.

Dana, Lefkoşa Kaymakamlığı’nın görevinin; Lefkoşa’nın sorunlarını çözmek olduğunu, belediyenin de bunların içinde bulunduğunu belirterek, bugün bu amaçla belediyeye gittiğini ve çalışanlarla görüştüğünü, görüşmenin de çok olumlu ve yapıcı geçtiğini vurguladı.

Arzusunun; çalışanların belediye önünde gerçekleştirdiği eylemi kaldırması ve çalışanların işbaşı yaparak gerekli tahsilatları yapması ve halka hizmet vermesi olduğunu belirten Dana, halka da bu konuda büyük görev düştüğünü, herkesin vergisini ödeyerek Lefkoşa’yı eski güzel haline hep birlikte geri döndürmesi gerektiğini kaydetti.

Bakanlar Kurulu’nun dün bir kararnameyle Lefkoşa Belediye Başkanı’nın yetkilerini devrettiği Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, TAK’a açıklamada bulunarak, LTB’de yeni sürecin ne olacağını anlattı.

Dana, hükümetin uygun gördüğü görevi en iyi şekilde şeffaflık içerisinde yerine getireceklerini ve Lefkoşa’yı yaşanabilir bir kent haline dönüştüreceklerini kaydetti.

Bunu tek başına yapamayacaklarını vurgulayan Dana, bu konuda çalışanlar, sendika ve halkın da desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Dana, bugün bu çerçevede ilk olarak çalışanları ziyaret ettiğini, görüşmenin olumlu ve yapıcı bir havada geçtiğini, komisyon üyelerininse bugün atanacağını ve gün içinde çalışmalarını başlatacağını söyledi.

Kemal Deniz Dana, komisyonun yapacağı toplantı sonrası BES ile toplanacaklarını, ancak ilk önce belediyenin mali durumu, personel ve araç sayısının tam olarak belirleneceğini anlattı.

Dana, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan “çalışanların maaşlarının ödenememesi; yatırımlarının yapılamaması; belediyenin borçları ve alacakları; çöplerin toplanmaması; temizlik hizmetlerinin aksaması; işten çıkarmalar ve huzursuzluk” gibi sorunların bulunduğuna işaret etti.

Bu sorunların içerisinde bulunan işten durdurmaların neye göre yapıldığının ve bu konuyla ilgili Sayıştay raporlarının inceleneceğini ifade eden Dana, tüm bu sorunların çalışanlar ve sendika ile işbirliğinde çalışılarak çözülebileceğine inanç belirtti.

Kemal Deniz Dana, çalışanların sorunlarını çözmek için ciddi ve şeffaf bir şekilde çalışacaklarını, ancak bu süreçte arzusunun eylemin kaldırılması ve çalışanların işbaşı yaparak Lefkoşa’ya gerekli hizmeti vermesini ve maaşların ödenebilmesi için tahsilatları yapması olduğunu kaydetti.

Bu konuda halktan da destek isteyen Dana, uzlaşı ve işbirliğinde sorunların çözüleceğine inanç belirtti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1015 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler