1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYITLAR ÇARŞAMBA GÜNÜ!
KAYITLAR ÇARŞAMBA GÜNÜ!

KAYITLAR ÇARŞAMBA GÜNÜ!

LİSELERDE ‘İLAHİYAT’ DÖNEMİ! Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Dairesi Müdürü Metin Gültekin’in dün Haspolat Meslek Lisesi’ne giderek “Okulda bazı bölümler kapatılacak. İlahiyat bölümü açılacak. Kayıtlar ülkenin dört bir yanın

A+A-

 

 

LİSELERDE ‘İLAHİYAT’ DÖNEMİ!

 

Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Dairesi Müdürü Metin Gültekin’in dün Haspolat Meslek Lisesi’ne giderek “Okulda bazı bölümler kapatılacak. İlahiyat bölümü açılacak. Kayıtlar ülkenin dört bir yanından Çarşamba günü başlayacak. Gelecek yıl da okulun ismi değişebilir.” dediği öğrenildi.

 

GİZLİ KARAR MI ?...

Liselerde ilahiyat bölümleri açılması için Bakanlar Kurulu’nun gizli bir karar aldığı iddia ediliyor.

 

KİM VERECEK?..

İlahiyat Bölümü’nün ders müfredatında hazır olduğu belirtilirken, eğitimin kimler tarafından ise verileceği açıklanmadı.

 

SIRADA CENGİZ TOPEL LİSESİ…

Haspolat Meslek Lisesi’nde açılacak İlahiyat bölümünün yanı sıra önümüzdeki eğitim yılında başka okullarda da bu bölümler açılacak.

Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Dairesi Müdürü Metin Gültekin, bu konuda toplantıda verdiği bilgide ise, “Önümüzdeki Eğitim Yılı’nda Cengiz Topel Lisesi’nde de İlahiyat Bölümü açılacak” açıklamasında bulunduğu bildirildi.

 

 

 

 

 

Tüm İlahiyat ve Yüksek İslam Enstitüleri Mezunları Derneği (TİYEMDER) Başkanı Selahattin Yazıcı, Haziran ayında Kıbrıs’a ilahiyat fakültesi ve imam hatip lisesi açılacağını söylemişti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3038 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler