1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Kayıplar'la ilgili kaynak kitap öğretmenlere tanıtılacak
Kayıplarla ilgili kaynak kitap öğretmenlere tanıtılacak

'Kayıplar'la ilgili kaynak kitap öğretmenlere tanıtılacak

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (ADHR) öğretmenlere yönelik 6 Nisan Cuma günü saat 16.00-19.00 arasında Lefkoşa’da Yeşil Hat üzerindeki Ledra Palace karşısındaki Dayanışma Evi’nde bir seminer düzenleyerek “kayıplar”la ilgili

A+A-

 

 

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (ADHR) öğretmenlere yönelik 6 Nisan Cuma günü saat 16.00-19.00 arasında Lefkoşa’da Yeşil Hat üzerindeki Ledra Palace karşısındaki Dayanışma Evi’nde bir seminer düzenleyerek “kayıplar”la ilgili derneğin hazırlamış olduğu kitabı tanıtacak. Bu seminerin dili İngilizce olacak.

Öğretmenlere yönelik “Mesleki Gelişim Programı”, daha sonra aynı konuda iki seminerle devam edecek. Birincisi 20 Nisan Cuma günü KTOEÖS binasında  Türkçe dilinde ve ikincisi 10 Mayıs Perşembe günü Dayanışma Evi’nde Rumca dilinde gerçekleştirilecek.

Seminerler özellikle tarih öğretmenlerine yönelik ancak bu seminerlere alternatif ve interaktif eğitim yöntemleri kullanmaya ilgi duyan farklı disiplinlerden öğretmenler de katılabilecek. Seminer sonunda öğretmenlere katılım sertifikası verilecek ve tüm katılımcılara eğitim materyalleri ücretsiz olarak takdim edilecek.

Kendini İngilizce dilinde rahat hissetmeyen Kıbrıslıtürk öğretmenler, isterlerse KTOEÖS binasında Türkçe olarak yapılacak 20 Nisan Cuma günkü seminere katılabilecekler. Aynı şekilde kendini İngilizce dilinde rahat hissetmeyen Kıbrıslırum öğretmenler de dilerlerse 10 Mayıs Perşembe günü Dayanışma Evi’nde Rumca olarak yapılacak seminere katılabilecek.

Her üç seminerden birine katılmak için derneğin internetteki web sitesindeki kayıt formu doldurulması gerekecek. www.adhr.info adresindeki internet sitesinden indirilecek kayıt formunun, 6 Nisan seminerine katılmak isteyenler için doldurulması gerekecek.

Tarih ve eğitimde çoklu bakış açılarının sınıfta yenilikçi yöntemlerle nasıl öğretileceği konulu atölye çalışmaları esnasında deneyimli öğretmen eğitimcileri tarafından öğretmenlerle paylaşılacak. Eğitimlerin odak noktası, derneğin ek eğitim materyallerinin tanıtımı ve sınıfta nasıl kullanılacağı olacak.

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği ADHR, “Kayıp Şahıslar Üzerine Tarihsel Düşünme” el kitabının yanısıra, “Eski eserlerle Kıbrıs tarihinin araştırılması – Öğretmen kitabı, öğrenci el kitabı”, “Kıbrıs’ta Osmanlı dönemi”, “Sözlü tarihin tanıtımı”. “Lefkoşa sizi çağırıyor” ve “Geçmişimize bir bakış” başlıklı kitapları öğretmenlere tanıtacak.

Daha fazla bilgi icin: ahdr.mide@gmail.com veya +90 542 8506681 / +357 22445740 no.lu telefonlarla derneğe ulaşılabilir.

Yayınlar ve tanıtım etkinliği Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı- İşbirliği ve Güven için Hareket (UNDP-ACT) tarafından desteklenen ve AHDR’ın Eğitimde Çoklubakışaçıları ve Kültürlerarası Diyalog (MİDE) projesinin bir parçası...

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 849 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler