1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYIP YAKINLARININ SESİ BEYAZ PERDEDE
KAYIP YAKINLARININ SESİ BEYAZ PERDEDE

KAYIP YAKINLARININ SESİ BEYAZ PERDEDE

“Hiç Ağladın mı?” 13 Temmuz 2012 Cuma günü Ereğli Atatürk Kültür Parkı’nda izleyiciyle buluşacak.

A+A-

 

 

 

Senaristliğini ve yönetmenliğini Girne Amerikan Üniversitesi öğrencisi Onur Öztürk’ün yapmış olduğu, post prodüksiyon aşaması ile danışmanlığının Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Medya Koordinatörlüğü tarafından yapılan “Hiç Ağladın mı?” adlı kısa film, Ereğli 1. Uluslararası Kısa Film Festivali’nde 13 ülkeden 125 kısa film arasından ilk 30’a kalarak “İzlenmeye Değer Filmler” arasına girdi. Ereğli 1. Uluslararası Kısa Film Festivali’ne KKTC yanında ABD, Almanya, Finlandiya,  Fransa, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Kolombiya, Polonya ve Türkiye’den 125 kısa film katıldı.

Jüri tarafından ilk 30 film arasına bırakılan “Hiç Ağladın Mı?”, 1974 öncesi Kıbrıs’ta yaşanan toplumsal çatışmalarda küçük oğlunu kaybeden bir ailenin başından geçen olayları konu ediniyor.

Kıbrıs’taki toplumsal olaylarda yaşanan acıları her iki toplumun da gözünden bakarak kurgulayan “Hiç Ağladın mı?” kayıp yakınlarının acılarını, umutlarını, beklediklerini ve beklentilerini, kızgınlıklarını, isyanlarını beyaz perdeye taşıyarak Kıbrıs Türk mücadele tarihine farklı bir gözle bakarak Kıbrıs’ta yaşananları uluslararası festivallerde tüm dünyaya ve sinemaseverlere anlatıyor.  

“Hiç Ağladın mı?” 13 Temmuz 2012 Cuma günü Ereğli Atatürk Kültür Parkı’nda izleyiciyle buluşacak.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 720 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler